Zdjęcia z ceremonii ślubnej i wesela

Jedną z najpiękniejszych pamiątek ślubnych są zdjęcia. W związku z tym wybór fotografa na wesele wcale nie należy do łatwych zadań. Przeciwnie – wielu narzeczonych ma z tym problem, bo ofert jest naprawdę mnóstwo. Najlepiej wybrać fotografa, który będzie towarzyszył parze młodej już w trakcie przygotowywania do ceremonii ślubnej.

Poślubna plenerowa sesja zdjęciowa

fotograf ślubny gorzówFotograf może uwiecznić takie chwile jak błogosławieństwo rodziców, ubieranie pana młodego, ubieranie pani młodej, wykonywanie makijażu, fryzury. Następnie fotograf powinien wyruszyć razem z parą młodą do kościoła. Zdjęcia wykonywane są również w trakcie przejazdu. Zazwyczaj takie zdjęcia nie są pozowane, wyglądają bardzo naturalnie, a fotograf wykonuje je z zaskoczenia. Dobry fotograf ślubny gorzów wykonuje zdjęcia nie tylko w czasie ceremonii ślubnej. Oczywiście na tym najbardziej zależy parze młodej, bo przecież ceremonia w kościele to najważniejszy element całej uroczystości. Poza tym fotograf może zostać zaproszony również na wesele – zazwyczaj na kilka godzin, by uwiecznić zabawę gości, pierwszy taniec. Później fotograf może pojawić się jeszcze w trakcie oczepin i wyjścia pary młodej z sali weselnej. To jeszcze nie wszystko. Para młoda bardzo często decyduje się na dodatkową sesję ślubną w plenerze. Tutaj pomysłów jest całe mnóstwo – wszystko zależy od inwencji twórczej fotografa. Takie sesje odbywają się zarówno w plenerach jak i w specjalnych studiach fotograficznych.

Częściej jednak para młoda wybiera plener. Mogą to być zdjęcia wykonywane w górach, nad morzem, nad rzeką, jeziorem. Popularnością cieszą się również zdjęcia wykonywane w miejscach zabytkowych np. na zamkach. Ponadto niektórzy fotografowie oferują sesje zdjęciowe zagraniczne. Popularnością cieszy się np. Praga, Wilno czy Lwów.