Zastosowania korków pneumatycznych

Nieszczelność jest głównym powodem nieprawidłowego działania wielu instalacji, jak również zbiorników. W przypadku wycieku najważniejsze jest, aby jak najszybciej uszczelnić miejsce, w którym do niego doszło. W tym celu coraz częściej stosowane są tak zwane korki pneumatyczne.

Do czego służy korek uszczelniający?

korki uszczelniająceInstalacje, przez które przepływa medium w formie cieczy, ma bardzo duże problemy z występowaniem wycieków. Są one bardzo groźne dla prawidłowego działania danej instalacji. W przypadku, gdy dojdzie już do wycieku w instalacji czy zbiorniku, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej uszczelnić miejsce wycieku. W tym celu w obecnych czasach bardzo często stosowane są  korki uszczelniające. Jest to bowiem zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy trzeba jak najszybciej uszczelnić miejsce wycieku. Korki uszczelniające, zwane też pneumatycznymi, są dostępne  w wielu różnych wersjach, różniących się ciśnieniem wywieranym na ścianki rury. Można je stosować w wielu różnych instalacjach, w różnych dziedzinach gospodarki, od przemysłu, przez budownictwo, aż po gospodarkę wodna i pożarnictwo. Korki mogą być używane do łatania różnych dziur w rurach, od 25 milimetrów do 200 milimetrów. Są to wymiary standardowe, ale na życzenie klientów produkowane mogą być korki o innych wymiarach i średnicy, nawet powyżej 2000 milimetrów. Korki pneumatyczne są obecnie dostępne w wielu punktach dystrybucji, ale bardzo ważne jest aby zakupić jedynie nie takie korki, które mają udowodnioną skuteczność w uszczelnianiu rur.

Instalacje, przez które przepływa medium w formie cieczy, mają bardzo duży problem wyciekami. Jest wiele sposób na to, aby szybko poradzić sobie z nieszczelnością instalacji. Jednym z najskuteczniejszych jest jednak korek pneumatyczny.