Zalety silnika elektrycznego

Trawnik wokół naszego domu zawsze był moim marzeniem, dlatego staram się dbać o niego jak najlepiej potrafię. Regularnie go koszę, nawadniam i nawożę, dzięki czemu mogę pochwalić się najładniejszą trawką wśród ogródków wszystkich sąsiadów na naszym osiedlu. Ostatnio jednak zastanawiam się nad zmianą mojej wysłużonej kosiarki spalinowej, na model elektryczny.

Kosiarki z silnikami elektrycznymi

silnik elektrycznyPlanowana zmiana wynika po części z presji otoczenia, a po części ze wzrostu mojej świadomości. Zarówno żona, jak i moje dzieci narzekają, że moje cotygodniowe koszenie trawy pod oknami jest mocno hałaśliwe i nie bez powodów jestem ostatnim użytkownikiem kosiarki spalinowej na osiedlu. Dzieci podnoszą do tego element ekologiczny twierdząc, że silnik elektryczny jest mniej szkodliwy, niż spalinowy. No i mają rację. Koniec końców uległem ich namowom chociaż obawiałem się tego, że kosiarka elektryczna wymaga stałego pilnowania kabla, który może się plątać. Jest to jednak jej jedyny minus, ponieważ hałaśliwość pracy silnika elektrycznego jest faktycznie znacznie mniejsza niż w mojej poprzedniej kosiarce, a ku mojemu zaskoczeniu moc tego silnika wcale nie odbiega od tej, która oferowała mi wysłużona kosiarka na benzynę. Do kabla też szybko się przyzwyczaiłem, ponieważ nowe modele kosiarek oferują różne rozwiązania minimalizujące tę niedogodność ich użytkowania.

Trend dbania o środowisko i ekologię sprawia, że na rynku kosiarek notuje się znaczny wzrost sprzedaży modeli z silnikami elektrycznymi. Nie ma co ukrywać, że urządzenia tego typu kupują najczęściej właściciele domów, którzy potrzebują ich tylko do skoczenia trawy na swoim niewielkim trawniku pod oknem i po prostu nie potrzebują kosiarki spalinowej. Modele elektryczne spełniają więc swoją rolę dbając jednocześnie o dobro naszego środowiska.