Zakopane – domki w centrum czy obrzeża?

pompa cieplna powietrze woda

Jadąc do Zakopanego nie raz zastanawiamy się, czy lepiej wynająć domki w centrum czy na obrzeżach. Wszystko zależy od tego, czy wolimy ciszę i spokój, czy raczej jesteśmy skupieni na tym, żeby prowadzić rozrywkowy tryb życia. Domki w Zakopanem można wynająć w zależności od naszych osobistych preferencji. Może to być domek na wzór nowoczesnego apartamentu, lub tradycyjny letniskowy domek.

domek w zakopanymDobrze jest zatem zastanowić się nad tą kwestią, ponieważ może się okazać, że wynajęcie  w centrum przerasta nasze możliwości spania w hałasie. Trzeba wziąć pod uwagę to, że jest tam ciągle głośno, a turyści tłumnie zalegają ulice zarówno o 6 rano, jak i drugiej w nocy. W takim wypadku możemy wynająć domki w Zakopanem, ale na obrzeżach miasta, które jest bardzo dobrze rozwinięte pod względem komunikacji.
Można cały dzień spędzić w górach i w centrum Zakopanego, a na noc wrócić do pokoju, który jest nieco dalej. Niewiele na tym stracimy, za to zyskamy spokój i ciszę w nocy. Jeśli jednak prowadzimy rozrywkowy tryb życia i wolimy spać mało lub zasypiać późno i wstawać o 12, a do tego mamy mocny sen i hałas nam nie przeszkadza, nie ma sensu tłuc się komunikacją miejską.
Zakopane potrafiło dostosować się pod wieloma względami do turystów. Miasto może nam wiele zaoferować, jeśli tylko ustalimy nasze preferencje wcześniej. Inaczej wyjazd może okazać się klapą i nawet piękne góry czy luksusowe apartamenty w Zakopanem nie uratują wycieczki. Wspaniałą opcją jest także spędzenie nocy na polu namiotowym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pola są położone nieco dalej i autobusy kursują tam znacznie rzadziej. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji turystycznych można jednak spokojnie wieczorem dojechać, zamiast zostawać w gwarnym mieście. Pod względem aktywności Zakopane można porównać do Krakowa: oba miasta tętnią życiem w sezonie. Turyści mogą przebierać wśród ofert.

Czy chcą wybrać pole namiotowe, domki czy apartamenty w Zakopanem, zawsze znajdą wiele ciekawych propozycji. Także cenowo miasto potrafiło się dostosować do każdej kieszeni. Trzeba sobie zatem tylko odpowiedzieć na pytanie, czy śpimy w centrum czy na obrzeżach.