Wypożyczalnia samochodów a warsztat samochodowy

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z motoryzacja uważałem, że wypożyczalnia samochodów to najlepszy pomysł na biznes. Sam byłem z wykształcenia mechanikiem i już w trakcie nauki wiedziałem, że konkurencja jest ogromna, więc zacząłem myśleć o innych pomysłach.

Pomysł na biznes? Wypożyczalnia samochodów, czy warsztat samochodowy?

wypożyczalnia samochodówHandel samochodowy to nie była moja bajka, w rzeczoznawstwo samochodowe dopiero raczkowało. Pewnie byłby to dobry pomysł, mała konkurencja, ale nie wiedziałem jakie będzie na to zapotrzebowanie, a wynajem samochodów powinien się obronić. Zatem wypożyczalnia samochodów łódź. Znalazłem dobry teren, na którym można by postawić kilka garaży i małe biuro. Budynki wybudowane, kilka pierwszych pojazdów kupionych, pozostało czekać na klientów. Ruch może nie był oszałamiający, ale dawałem sobie radę utrzymać się z tego. Myślałem, że każda firma musi sobie wyrobić markę i wtedy klienci zaczną przychodzić. Niestety, tak się nie wydarzyło. Miałem stałych chętnych na wynajem samochodów, ale nowych nie przybywało. W końcu uznałem, że to biznes bez przyszłości. Przy takiej liczbie klientów nie było mowy o żadnym rozwoju ani zakupie lepszych aut. Postanowiłem zamknąć moją wypożyczalnię w Bydgoszczy. Zacząłem szukać kolejnego pomysłu na firmę i postanowiłem wrócić do korzeni. Miałem fach w ręku, umaiłem naprawiać auta, więc postanowiłem iść w tym kierunku. Zainteresowałem się renowacją aut zabytkowych. W tej dziedzinie nie ma wielu specjalistów, a kolekcjonerzy potrafią płacić astronomiczne kwoty za swoje autka. Ktoś je przecież musi naprawiać, w zwykły mechanik zna tylko współczesne samochody. Znalazłam w Łodzi mechanika, który jest specem od takich pojazdów i zgodził się mnie przeszkolić.

Dojeżdżałem do niego i uczyłem się, aż osiągnąłem taki poziom, ze sam mogłem zajmować się autami zabytkowymi. Otworzyłem nowy biznes i jak na razie idzie dobrze, lepiej niż wypożyczalnia samochodów.