Wynajem i sprzedaż profesjonalnych podnośników

Podnośniki przydają się przede wszystkim w budownictwie. Jest wiele firm, które zajmują się wynajmem podnośników i to w atrakcyjnych cenach. Sprzęt obejmuje podnośniki samojezdne nożycowe elektryczne oraz spalinowe, a także samojezdne teleskopowe.

Rodzaje podnośników – nożycowe, teleskopowe, na przyczepkach

podnośniki łódźW ofercie znajdują się również podnośniki na samochodach. Wachlarz urządzeń musi być szeroki, aby odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Dzięki temu można realizować różne zlecenia. Podnośniki samojezdne nożycowe charakteryzują się zazwyczaj napędem elektrycznym i osiągają wysokość od 6 do nawet 17 m. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, jakie są możliwości udźwigu takiego sprzętu. Najczęściej jest to udźwig od 250 do 500 kg. Podnośniki samojezdne nożycowe, które mają napęd spalinowy mogą osiągać większe wysokości, bo nawet do 22 m. Takie podnośniki mają też znacznie większy udźwig, który wynosi od 340 do 800 kg. Z kolei podnośniki łódź samojezdne teleskopowe mogą mieć napęd zarówno elektryczny jak i spalinowy. Zaletą tych podnośników jest to, że mogą one osiągać wysokość nawet 30 m. Udźwig takich podnośników nie jest jednak bardzo duży i wynosi zaledwie 265 kg. W ofercie firm wynajmujących takie maszyny znajdują się również podnośniki na przyczepkach, a także podnośniki koszowe. Podnośniki nie trzeba wynajmować – można je kupić, jeśli potrzebne są one klientowi stale i korzysta się z nich praktycznie codziennie.

Mają one zastosowanie przede wszystkim w trakcie budowy na wysokościach, kiedy trzeba dostarczyć materiały budowlane. Podnośniki koszowe czy z przyczepkami wydają się być najbezpieczniejszych rozwiązaniem. Wybór podnośnika zależy głównie od tego, na jaką wysokość ma on dostarczać materiały oraz ile jest w stanie udźwignąć. Im szerszy zakres parametrów tym oczywiście lepiej.