Wykorzystanie internetu, a ERP

Pracując w firmie i będąc odpowiedzialnym za wszelkie działania produkcyjne oraz za zarządzanie eksportem do innych krajów dobrze wiedziałem, że będę potrzebował w najbliższym czasie oprogramowania w chmurze, które pozwoliłby mi na pracę, którą mógłbym wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie tylko będę miał stabilne połączenie z internetem.

Zalety korzystania z chmury

systemy erp w chmurzeMusiałem przedstawić tylko szefowi ofertę różnych programów oraz aplikacji, które by to umożliwiały, jednakże nietrudno znaleźć takie w Internecie, dlatego też zabrałem się do pracy i poszukiwania. Systemy ERP w chmurze zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie głównie z tego względu, że cechowały się dużą mobilnością oraz małą awaryjnością, a wszelkimi procesami w przedsiębiorstwie mogłem zarządzać zdalnie, co bardzo mnie cieszyło, gdyż nie musiałem tego czasu spędzać w biurze, a mogłam go przeznaczyć na inne bardziej efektywne rzeczy. Postanowiłem zaproponować szefowi najlepsze rozwiązanie na rynku, czyli polecaną aplikację, która instalowana jest przez doświadczonych pracowników, dzięki czemu też można mieć pewność, że program będzie działał prawidłowo. Z tego, co orientowałem się we wszystkich branżach, które zajmują się produkcją działają aktywnie systemy ERP, które z powodzeniem wykorzystywane są przez pracowników na różnych stanowiskach, dlatego też jako wiodąca firma na rynku nie chcieliśmy odstawać technologicznie i zdawaliśmy się na duże doświadczenie pracownika zewnętrznej agencji, który pomógłby nam w wyborze oprogramowania.

Po wyborze okazało się, że każdy z naszych pracowników musi być przeszkolony z korzystania ERP w chmurze, jednakże szkolenie trwało dosłownie kilkanaście minut, gdyż system był tak intuicyjny i prosty, że każdy poradził sobie z jego użytkowaniem.