Wyjątkowa, stara moneta

Jak byłam mała, to uwielbiałam spędzać czas z moją babcią. Zawsze opowiadała mi ciekawe historię, a ja ich słuchałam z wielkim zainteresowaniem. Niestety po kilku latach, razem z rodzicami, przeprowadziliśmy się do innego miasta, więc nie mogłam tak często widywać się z babcią.

Pokaz pięknych monet

stare monetyPostanowiłam pojechać do mojej babci na całe wakacje. Obie bardzo tego chciałyśmy. Spędziłyśmy mnóstwo czasu razem. Nadrabiałyśmy dni, w których siebie nie miałyśmy. Dużo spacerowałyśmy i rozmawiałyśmy. Od zawsze wiedziałam, że mogę polegać na swojej babci i jej o wszystkim powiedzieć. Była to moja druga mama. Pewnego dnia stwierdziłyśmy, że wybierzemy się na miasto. Po drodze spotkałyśmy lombard. Moją uwagę przyciągnęły stare monety. Nie mogłam przestać na nie patrzeć. Były takie piękne. Pokazałam je mojej babci, a ona powiedziała, że gdy wrócimy do domu to mi pokaże swoją kolekcję. Nie mogłam się doczekać. Pochodziłyśmy jeszcze po mieście i zrobiłyśmy duże zakupy. Wieczorem wróciłyśmy do domu. Zrobiłyśmy sobie herbatę i babcia wyciągnęła swoją kolekcję monet. Bardzo mi się one podobały. Zapytałam mojej babci, czy pożyczy mi je na lekcje historii. Oczywiście się zgodziła. Chciałam przeprowadzić lekcję o rodzajach starych monet. Okazało się, że za kilka lat będą one bardzo drogie. Najbardziej zaintrygowały mnie obrazki, które się na nich znajdowały. Na jednych byli przedstawieni starzy królowie. Na kolejnych daty bardzo ważnych wydarzeń, a na jeszcze innych historyczne miejsca. Bardzo mnie interesowała historia tych wszystkich miejsc, ludzi i wydarzeń. Więc moja babcia zaczęła mi opowiadać historię każdej monety. Jedna z monet miała nawet dwie historie. Jedną historyczną, a drugą miłosną z jej życia. Dostała tę monetę od mojego dziadka, gdy się przyjaźnili będąc małymi dziećmi. Obiecał jej wtedy, że nigdy jej nie opuści i że weźmie z nią prawdziwy ślub, gdy dorosną. No i tak właśnie się stało. W liceum mój dziadek oświadczył się mojej babci i żyją ze sobą do tej pory. Wzruszyła mnie ta opowieść. Moneta była naprawdę piękna. To słodkie, że moja babcia ma ją do dzisiaj. Postanowiłam zobaczyć więcej monet w internecie i poczytać inne historie z nimi związane.

Bardzo cieszę się z tych wakacji. Nie mogłam ich spędzić lepiej. Chciałabym przeżyć taką miłość, jaką przeżyła moja babcia. Nigdy nie sądziłam, że taka historia może być prawdziwa. Życzę moim dziadkom jeszcze więcej szczęścia i wytrwałości. Dobrali się idealnie. Dzięki mojej babusi zyskałam nowe zainteresowanie. Teraz będę miała jeszcze więcej tematów do rozmów z nią.