Wygodny system dostępu do pomieszczeń

Problemy z dostępem do zabezpieczonych pomieszczeń zdarzały się na naszym obiekcie dość często. Częściej niż rzadziej okazywało się, iż personel pobierający klucze do zastrzeżonych części obiektu zapominał owe klucze zwrócić, a brak możliwości szybkiego otwarcia pomieszczeń przysparzał wiele problemów, zwłaszcza w przypadku konieczności nagłego dostępu do takowych.

Nowoczesny system Master Key do obiektu użytkowego

wkładki na jeden kluczW końcu zdecydowaliśmy więc iść za przykładem wielu nowoczesnych obiektów, i wdrożyć w naszym miejscu pracy system Master Key. Jest to ogromne ułatwienie dla wszystkich osób potrzebujących natychmiastowego dostępu do pomieszczeń o ograniczonym dostępie, serwerowni czy archiwum, gdyż pozwala na otwarcie dowolnego zamka na terenie obiektu tylko jednym kluczem dostępowym. Takie klucze są w posiadaniu osób uprawnionych do przebywania na terenie o podwyższonym bezpieczeństwie, i są niemożliwe do skopiowania. Wkładki na jeden klucz nie różnią się wymiarami od normalnych wkładów do drzwi, więc mogą być z łatwością zamontowane w miejscu poprzedniego wkładu do zamka, drzwi czy przejścia technicznego bez większego trudu. Nie jest również problemem dostanie kłódek czy specjalistycznych zamków do szaf i sejfów, które utrzymane są w standardzie systemu dostępowego, jaki działa na terenie obiektu.

Taki system jest szczególnie dużym ułatwieniem w przypadku konieczności ewakuacji obiektu, gdyż pozwala na natychmiastowe otwarcie dowolnego wyjścia czy przejścia osobom kierującym ewakuacją. Komplet zamków w systemie Master Key nie jest o wiele droższy niż porównywalny ilościowo zestaw normalnych wkładów, więc nie jest to wygórowana inwestycja, aczkolwiek zdecydowanie przydatna na każdym obiekcie gdzie potrzebna jest możliwość szybkiego dostania się do pomieszczeń.