Wybór zabawki dla dziecka z autyzmem

Autyzm dziecięcy to zaburzenia rozwojowe,które zaczynają się we wczesnym dzieciństwie i trwają przez całe życie. U każdego dziecka objawia się on trochę inaczej, kilka osób z taką samą diagnozą może mieć bardzo różne zachowania. Autyzm to nie choroba tylko inny sposób postrzegania świata i myślenia.

Zakup zabawek dla dzieci autystycznych

Autyzm diagnozuje się u 1 dziezabawki dla dzieci autystycznychcka na 100, które spotykamy na co dzień. Wiele jest zagadek z nim związanych, ponieważ nie znamy przyczyn autyzmu, ani nie są nam znane mechanizmy mózgu, które odpowiadają za objawy. Jednak stan naszej wiedzy na ten temat pozwala nam na lepsze zrozumienie oraz pomaganie. Dzieci z autyzmem rozwijają się inaczej niż ich rówieśnicy. Dlatego wybór zabawek jest dużo trudniejszy niż ich zakup dla zdrowego dziecka. W wielu przypadkach dzieci z autyzmem bawią się tylko częściami zabawek zamiast całymi zabawkami. Możemy wtedy obserwować jakie kształty i kolory wybiera nasze dziecko. Powinniśmy również porozmawiać z lekarzem, który powie nam jakie zdolności psychoruchowe powinny być rozwijane. Powinniśmy wtedy rozejrzeć się za zabawkami, które wspomogą te zdolności. Powinniśmy także zakupić maskotki, które wpływają na rozwój ruchowy i społeczny. Dziecko autystyczne potrzebuje zabawek, które pobudzają jednocześnie kilka zmysłów. Kupując zabawki dla dzieci autystycznych nie musimy zwracać uwagi na wskazania dotyczące wieku dziecka, ale powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo.

Jak widać wybór zabawki dla autystycznego dziecka wcale nie jest taki prosty jak to się mogło wydawać. Powinniśmy zadbać o to, aby zabawka służyła nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim rozwijała jego zdolności. Jeśli nie jesteśmy pewni prezentu, który wybraliśmy warto spytać ekspedientki lub poszukać sklepu online, który posiada taki asortyment.