Wosk do zabezpieczenia starych mebli

Nie lubię pozbywać się starych mebli. Mimo widocznych gołym okiem śladów codziennego użytkowania, są one nadal funkcjonalne i bardzo praktyczne. Stare meble mają swój niepowtarzalny urok i czasem warto je jedynie delikatnie odświeżyć.

Renowacja i odświeżenie stary

wosk annie sloanWosk do drewnianych mebli nie należy do prostego zadania. Jednak efekt końcowy z pewnością warty jest poniesionego trudu. Gdy przystępujemy do renowacji mebli warto pamiętać o kilku prostych i zarazem podstawowych zasadach. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie oczyścić mebel ze starej farby, lakieru oraz wszelkich zabrudzeń. Dokładne wyczyszczenie i wyszlifowanie do surowego drewna pozwoli nam na uzyskanie idealnego podłoża dla farby. Po nałożeniu farby należy również odpowiednio zabezpieczyć odnowioną powierzchnię. W tym celu używa się wosków do mebli. Ja polecam wosk annie sloan, który nie tylko tworzy warstwę ochronną na świeżo odnowionej powierzchni, ale również zapewnia bardzo efektowne wykończenie. Woski do drewna możemy znaleźć w różnych wariantach i o różnym przeznaczeniu. W zależności od tego na jaki kolor zdecydujemy się pomalować nasz mebel. Wosk do ciemnych farb doskonale podkreśla głębie czerni. Pozwala również na uzyskanie chłodnego wykończenia. Wosk taki doskonale podkreśla fakturę mebli i zdobień. Można również użyć wosku bezbarwnego, który jest uniwersalny i nadaje się do wykończenia praktycznie każdych mebli. Daje on również efekt satynowego wykończenia. Gdy nasza szafa czy stolik ma złote elementy możemy użyć wosku do złoceń, który podkreśli detale zdobień i ich ciekawą fakturę.

Woski do drewna nadają naszym starym meblom nowy wygląd. Dzięki temu będą cieszyły nasze oko i zdobiły nasze wnętrza jeszcze przez bardzo długie lata. Zanim zdecydujemy się na wyrzucenie mebli na śmietnik warto spróbować je odnowić.