Właściwości siatek zgrzewanych

Siatki są obecnie jednymi z najczęściej używanych produktów wytwarzanych ze stali. Są szeroko wykorzystywane, między innymi jako obiekty pełniące funkcję ochronną. To, jak duża jest wytrzymałość danej siatki zależy ściśle od sposobu jej produkcji.

Jak produkuje się siatki zgrzewane?

siatka zgrzewana nierdzewnaJak wspomniano wcześniej, obecnie wyróżnia się kilka sposobów produkcji siatek. Na przykład, siatka zgrzewana nierdzewna powstaje z drutów, najczęściej ocynkowanych, które są zgrzewane ze sobą w miejscu, w którym się stykają. Siatki tego typu mogą się znacząco różnić między sobą, zwłaszcza pod względem wielkości i kształtu oczek, wysokości, czy też grubości drutów które wykorzystano do jej produkcji. Dzięki temu, że powstają zazwyczaj z drutów poddanych cynkowaniu, mogą być stosowane do elementów, które są narażone na kontakt z niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Miedzy innymi, ten rodzaj siatki jest doskonałą alternatywą dla siatek plecionych, gdyż ich demontaż jest praktycznie niemożliwy bez użycia dodatkowych, specjalistycznych narzędzi. Druty, które są wykorzystane do produkcji siatek tego typu, często są dodatkowo powleczone kolorowym tworzywem PCV, co pozytywnie wpływa na ich wygląd zewnętrzny. Siatki tego typu są dostępne w różnych kolorach, takich jak zielony, żółty czy brązowy. Powleczenie tworzywem PCV nie wpływa negatywnie na odporność siatki tego na korozję. Oczywiście to nie jedyne zalety tego typu siatki – jest ona zdecydowanie najłatwiejsza do instalacji, również w formie ogrodzeń posesji czy placów zabaw, ponieważ nie wymaga zastosowania prętów naciągających czy innych napinaczy.

Jak widać, siatki są jednymi z najbardziej zróżnicowanych produktów wytworzonych ze stali. Jest to wynikiem tego, że sposoby ich produkcji są zupełnie różne a tym samym – różne są ich właściwości. Dzięki temu, wybór odpowiedniej siatki do ogrodzenia posesji jest dużo prostszy.