Wizyta u ginekologa

Kiedy młoda kobieta w wieku kilkunastu lat zaczyna miesiączkować, jest to czas na pierwszą wizytę u ginekologa. Lekarz specjalista wyjaśni pacjentce wszystko to, co dzieje się aktualnie z jej ciałem, dzięki czemu ona sama będzie spokojniejsza.

Sprawdzony ginekolog

polecany ginekolog z PoznaniaOczywiście taka wizyta dla wielu kobiet jest stresująca, ale tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Badanie ginekologiczne nie trwa długo i jest praktycznie bezbolesne. Ginekolog sprawdzi stan narządów układu rozrodczego żeńskiego i w razie jakichkolwiek wątpliwości zleci dalsze badania specjalistyczne. Ginekolog zajmuje się nie tylko dobieraniem odpowiedniej antykoncepcji dla kobiet, ale również diagnozuje stany zapalne, grzybice dróg rodnych. Zajmuje się badaniami prenatalnymi, a także bierze pod opiekę kobiety w ciąży. Wykonuje on badania USG co jakiś czas u kobiet ciężarnych, by sprawdzić, czy dziecko w łonie matki rozwija się prawidłowo. Ginekolog może zdiagnozować nowotwór szyjki macicy, wykonując badanie cytologiczne oraz inne zmiany nowotworowe. Każda kobieta powinna pojawiać się u ginekologa przynajmniej raz w roku na badaniu kontrolnym. Niestety często jest tak, że kobiety pojawiają się u ginekologa tylko wtedy, kiedy zaczynają miesiączkować, kiedy są w ciąży oraz kiedy przechodzą menopauzę. Nie jest to jednak odpowiedzialne zachowanie. Najlepiej wybierać takich specjalistów jak polecany ginekolog z Poznania – opinie można sprawdzić na wielu forach internetowych oraz portalach społecznościowych. Na pewno każdy znajdzie lekarza specjalistę dla siebie.

Na wizytę u dobrego ginekologa trzeba jednak trochę poczekać, więc warto zarejestrować się jak najszybciej. Ceny za wizytę są zróżnicowane. Najlepsi ginekolodzy biorą za wizytę nawet kilkaset złotych, a i tak trzeba czekać na swoją kolej.