Usuwanie drzew po burzy

W ubiegłym roku przez moje miasto przeszła potężna burza, która przyczyniła się do wielu strat materialnych. Utrudnione zostało w ten dzień życie ludności, ponieważ zarówno silny wiatr, jak i pioruny zaczęły łamać drzewa oraz zrywać linie energetyczne. Konieczna było wówczas natychmiastowe usuwanie drzew.

Wycinka drzew – powinna być zrobiona wcześniej!

wycinka i usuwanie drzew w GliwicachZanim jednak rozpętała się burza, nic na to nie wskazywało. Był to typowy, słoneczny letni dzień. Dopiero po godzinie trzynastej zaczęły nad nasz region nasuwać się czarne chmury, które na swym czele miały coś niczym biała wstęgę. Wiedziałam ze szkoły, że to będzie świadczyć o silnym wietrze. Nie ruszałam się z domu od tego momentu oglądając z okna z czwartego piętra co się dzieje w mieście. Kilka minut później zrobiło się całkiem ciemno. Zaczął wiać silny wiatr, a stare drzewa stojące tuż przy szosie zaczęły się łamać. Wiem, że już dawno miała być zastosowana w tym miejscu wycinka i usuwanie drzew w Gliwicach. Czemu więc nie zrobiono tego? Ochrona środowiska czy inne uwarunkowania? Te drzewa już dawno stanowiły niebezpieczeństwo podczas większych wichur. Tym razem natura sama zdecydowała. Zaraz po burzy trzeba było usunąć drzewa z dróg, ponieważ zrobił się ogromny korek. Całe szczęście, że nikomu się nie stała krzywda. We wsi obok zdarzyła się w tym dniu podobna sytuacja z tym, że piorun uderzył w drzewo, które się przewróciło na drogę. To też trzeba było natychmiast usunąć. Strat było wiele nie mówiąc o zerwanych liniach energetycznych.

Z burzą nie ma żartów. Warto jednak na koniec dodać, że w niektórych sytuacjach warto jest dużo szybciej zrobić wycinkę drzew, które są suche bądź stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi. Ta historia to jest tylko przykład, ale było takich więcej.