Udało mi się znaleźć pracownika z Ukrainy

Prowadzę dużą firmę kurierską. Do moich obowiązków należy głównie układanie grafików i dbanie o to, aby każdego dnia na magazynie pracowało tyle osób, żeby bez problemu poradzili sobie oni z rozwozem wszystkich paczek, które tego dnia miały trafić do klientów. Zbliżał się sezon urlopowy. Zawsze w tym czasie miałam problem z obsadą stanowisk, dlatego tym razem postanowiłam zatrudnić dodatkowe osoby.

Znalazłam pracowników z Ukrainy przez internet

jak szukać pracowników z ukrainy internetowoMoja przyjaciółka doradziła mi, żebym zatrudniła Ukraińców, którzy często przyjeżdżają do naszego kraju, żeby poszukać pracy tymczasowej, trochę zarobić i wrócić do siebie do kraju. To była dla mnie bardzo dobra opcja, ponieważ potrzebowałam właśnie osób chętnych do pracy tymczasowej. Praca na magazynie nie wymagała znajomości języka, dlatego wiedziałam że nie będzie problemu ze znalezieniem chętnych osób do pracy. Tylko, że nie wiedziałam jak szukać pracowników z ukrainy internetowo. Na szczęście przyjaciółka doradziła mi, żebym poszukała na portalach z ogłoszeniami. Pokazała mi jeden portal na którym ogłaszało się wielu Ukraińców. To co było dla mnie istotne., to fakt że znajdowały się tam zweryfikowane ogłoszenia od osób, które posiadają ważną wizę i pozwolenie na pracę w naszym kraju. Dzięki temu nie musiałam poświęcać zbyt wiele czasu na formalności w tej kwestii. Jak się okazało, to był naprawdę bardzo dobry wybór.

Okazało się, że bez problemu szybko i sprawnie znalazłam tam potrzebne osoby do pracy. Rekrutacja była bardzo szybko i jeszcze w tym samym tygodniu pracownicy zaczęli pracę u mnie w firmie na magazynie, a ja wreszcie nie miałam problemu z obsadą grafiku w okresie urlopowym. Teraz już wiem, w jaki sposób szybko i łatwo można znaleźć pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju.