Ubrania z lnu

Len to materiał znany już od wieków. To z niego kiedyś robiło się ubrania i bieliznę. Obecnie odzież lniana jest coraz bardziej popularna ze względu na swoje niewątpliwe walory. Jakie są jej zalety? W poniższym tekście postaram się napisać kilka słów na ten temat i przedstawić plusy ubrań wykonanych z lnu.

Jakie są zalety noszenia ubrań lnianych?

lniane sukienki damskieLen to roślina, która kiedyś powszechnie rosła na wielu polskich łąkach. Posiada łatwe do rozpoznania niebieskawe kwiaty. To właśnie z niej wyrabia się materiał, który swoją nazwę wziął właśnie od niej. Lniane tkaniny znane są już od czasów starożytnego Egiptu, to właśnie tam tworzono pierwsze przepaski czy sukienki. Co ciekawe, włókna pozyskuje się z całej rośliny, obecne są w łodydze oraz korzeniu. W zależności od rodzaju rośliny możemy uzyskać włókna lniane grube lub cieńsze. Im cieńsze nici, tym bardziej miękkie będzie ubranie, które z niego powstanie. Takie lniane sukienki damskie czy męskie koszule będą zatem miłe w dotyku oraz przyjemne w noszeniu. Posiadają także wiele zalet, które są nieocenione. Przede wszystkim, są bardzo przewiewne, dlatego idealnie nadają się do noszenia, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Dodatkowo świetnie chłoną wilgoć i szybko ją odparowują, przez co odporne są na pot i przykre zapachy z nim związane. Dzięki temu ubrania z lnu stają się higieniczne i wręcz antybakteryjne, są bowiem odporne na działanie bakterii czy grzybów. Kolejną zaletą jest to, że len nie uczula, dlatego jest odpowiedni dla alergików.

Jedną z lepszych tkanin, z których możemy stworzyć ubrania, jest len. Nie jest doceniany, a posiada ogrom zalet, które widoczne są szczególnie w okresie lata. Sprawdza się świetnie w wysokich temperaturach, jest odporny na zniszczenia oraz posiada właściwości pochłaniające wilgoć. Dodatkowo nie uczula alergików, gdyż jest hipoalergiczny.