Taśmy montażowe a zbrodnia

Kiedy wychodziłam ostatnio do pobliskiego sklepu spożywczego nie spodziewałam się, że to będzie niesamowita wyprawa. Nie przypuszczałam o taśmie montażowej.

Taśma montażowa ma różne zastosowania.

taśma montażowaMyślałam sobie, że nie warto szukać grubszej kurtki, bo wychodzę tylko na chwilę, nawet listy nie zrobiłam, ponieważ potrzebowałam dosłownie chleba, mleka i jajek, czyli najbardziej podstawowych produktów. Schowałam do kieszeni trochę drobnych, włożyłam swoje skórzane, ocieplane buty za kostkę, narzuciłam kurtkę i ruszyłam do sklepu. Jednak moja droga do niego nie była taka prosta. Moja trasa była zatarasowana przez czerwono- białe taśmy ostrzegawcze. Myślałam, ze chodzi pewnie o jakieś roboty drogowe, rozkopali kawałek chodnika albo wymieniają instalacje gazowa i wszystko będzie dobrze. Jednak gdy podeszłam bliżej zauważyłam, że za taśmą ostrzegawcza znajduje się druga, głosząca, że to teren zbrodni. Byłam w szoku! Moja okolica była bardzo spokojna, a tu takie zaskoczenie z samego rana! Musiałam wiedzieć co się stało. Zaczęłam przysłuchiwać się przechodnio, którzy pojawili się tutaj przede mną. Okazało się, że jedna osoba zginęła od spadającej dachówki, która wpadła do środka na poddasze. Taśmy dekarskie nie wytrzymały i dachówka spadła. Policja sprawdziła cały obiekt, z zewnątrz i wewnątrz. Nie znaleźli żadnych uszkodzeń, były tam nawet nowe taśmy montażowe, zatem wszystko trzymało się świetnie. Policja miała więc zagadkę do rozwiązania.

Dachówki niby trzymały się też dobrze, ale ich naprawa była przykryta przed taśmy montażowe.Nie wiadomo teraz czy ktoś zrobił to, by zakryć poprawki, czy było to celowe działanie, by nie było widać uchybień i dachówka w odpowiednim momencie spadła komuś na głowę. Mam nadzieję, że był to tylko nieszczęśliwy wypadek, bo w przeciwnym razie bałaby się wyjść z domu, bo nie wiedziałabym, czy idąc do sklepu po chleb nie mijam żadnego mordercy.