Tarcze do strzelectwa precyzyjnego

Tarcze strzeleckie, które używane są w zawodach na krótkim i średnim dystansie nie różnią się niczym od tarcz treningowych na strzelnicach, zarówno wojskowych jak i cywilnych. Sprawdzają się tam idealnie, gdyż cele są widoczne, a skala bardzo czytelna. Do strzelectwa dalekozasięgowego nie są jednak najlepszym możliwym wyborem.

Najlepszy cel do strzelania na daleki dystans

cel strzeleckiKonkurencje strzeleckie na najdalszym dystansie biorą pod uwagę najmniejsze odchylenia od idealnej celności, więc do takich konkurencji potrzeba tarcz dzięki którym można z łatwością wymierzyć takie odchylenia. Tarcze z samozasklepiającego tworzywa są uważane za najlepszy cel strzelecki do takich konkurencji, zwłaszcza te które posiadają skalę metryczną oraz wartości MOA. Tarcze te są oczywiście droższe od zwykłych papierowych celów, aczkolwiek z racji iż uszkodzenia wywołane uderzeniem kuli w tarczę mogą być naprawione nawet zwykłym żelazkiem, są one często znacznie bardziej ekonomicznym wyborem niż papierowe, nietrwałe cele. Największą ich zaletą jest natomiast owa skala, które pozwala na określenie odchylenia od ideału z niezwykłą dokładnością. Odległość trafienia od punktu zerowego może być mierzona w milimetrach lub w stopniach MOA, a sama tarcza jest na tyle wytrzymała iż zmierzenie celności jest znacznie prostsze, gdyż uszkodzenia tarczy są zdecydowanie mniejsze.

Ta sama tarcza może być użyta również do strzelectwa na bliskim dystansie, zwłaszcza przez osoby doskonalące aktywnie swoje umiejętności strzeleckie. Można ją dostać w wielu sklepach dla strzelców sportowych, oraz w najlepszych hurtowniach militarnych w całym kraju. Występuje w klasycznym wariancie, jak i w odmianie przeznaczonej do strzelania do sylwetek, o znacznie mniejszej tarczy.