Szybkie prawo jazdy

Początki jazdy samochodem nigdy nie są łatwe, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z pojazdem. Każdy przyszły kierowca, ma trzydzieści godzin na naukę jazdy, po czym przystępuję do państwowego egzaminu.

Jak wygląda nauką prawa jazdy?

prawo jazdy krakówNauka jazdy samochodem, ciężarówką czy motocyklem, rozpoczyna się od kursu w ośrodku szkolenia kierowców. Prawo jazdy jest podzielone na kategorie ze względu na rodzaj pojazdu, a najpopularniejsza jest kategoria B, która dotyczy samochodów osobowych. Jeżeli interesuje nas skuteczny kurs na prawo jazdy Kraków jest miastem, gdzie znajduje się bardzo dużo szkół jazdy. Najczęściej, zaraz po zapisaniu i dokonaniu odpowiednich płatności, można przystąpić do części teoretycznej kursu, która polega na kilkugodzinnych wykładach. Dotyczą one przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz typowych sytuacji drogowych, które są omawiane przez specjalistów. Po zakończeniu tej części, kursanci kierowani są do instruktorów, z którymi przez najbliższe godziny, będą jeździć po placu manewrowym i ulicach Krakowa. Pierwsze godziny za kierownicą, kursant spędza na placu manewrowym, ponieważ musi się nauczyć podstawowych manewrów, takich jak płynne ruszanie z miejsca, hamowanie czy jazda po łuku przodem i tyłem. W tracie jazdy po ulicach miasta, przyszły kierowca poznaje sposoby parkowania oraz pokonywania rond i skrzyżowań. Po trzydziestu godzinach jazd, większość kursantów potrafi już dostatecznie dobrze jeździć i mogą przystąpić do państwowego egzaminu.

Statystyki pokazują, że około trzydzieści procent kursantów, zalicza egzamin na prawo jazdy już za pierwszym podejściem. Pozostali kandydaci muszą wyznaczyć dodatkowy termin poprawkowy, do którego można przystępować nieograniczoną ilość razy.