Szybkie odgrzybianie budynków

Wiosna oraz lato, sprzyjają ulewnym deszczom, które każdego roku powodują liczne zalania i podtopienia gospodarstw domowych. W wyniku tego zdarzenie, spora część budynków nadaje się tylko do rozebrania, ale bywają też takie, które można uratować

Jak osuszyć zalany dom?

osuszanie murów warszawaŻaden budynek nie lubi wilgoci, dlatego też już na etapie budowy są odpowiednio izolowane od podłoża. aby nie chłonęły wody. Jednakże stare budynki, często nie mają takiego zabezpieczenia, w wyniku czego po wielu latach wilgotnego mikroklimatu, na jego murach pojawie się pleśń i grzyb. Podobnie może być w przypadku zalanych budynków, które ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie są wstanie wyschnąć. W takiej sytuacji konieczne jest wzywanie specjalistycznej firmy, która zajmuje się profesjonalnym osuszaniem, odgrzybianiem i naprawianiem budynków. Do realizacji takiej usługi są potrzebne specjalne grzejniki i wentylatory, które w ciągu kilku dni są w stanie dokładnie osuszyć mury, piwnicę oraz pomieszczenia. Wilgoć w budynkach prowadzi do rozwoju grzyba i pleśni, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego trzeba się ich jak najszybciej pozbyć. Wiele firm z tej branży, po dokładnym osuszeniu budynku, stosuje ozonowanie pomieszczeń, w celu usunięcia wszelkich bakterii, wirusów i drobnoustrojów, które pozostają w murach. Nie mniej jednak podstawą w tego typu pracach jest w pierwszej kolejności usunięcie źródła wilgoci. Przeważnie jest to nieocieplony budynek, który wymaga naprawy elewacji.

Osuszane są najczęściej stare kamienice, budynki po zalaniu czy też obiekty położono blisko rzek, stawów lub jezior. Samodzielne wykonanie takiej pracy nie wchodzi w grę, gdyż wymaga ono zastosowanie specjalistycznego sprzętu i środków grzybobójczych.

Sprawdź https://www.dryart.pl ofertę