Szukałem szkoły w Krakowie

Odkąd pamiętam byłem bardzo niezdecydowanym dzieckiem. Z biegiem lat nic się w tej materii nie zmieniło. Kończąc szkołę podstawową nie miałem pojęcia do jakiej szkoły średniej chcę uczęszczać. Terminy goniły, więc wybrałem liceum ogólnokształcące o profilu mat-geo. Nie interesowałem się zbytnio tymi przedmiotami, ale to liceum miałem najbliżej miejsca zamieszkania.

Poszukiwania ciekawej szkoły policealnej

szkoła policealna w krakowiePo zakończeniu nauki i napisaniu matury dalej nie miałem pojęcia co chce robić w życiu. Matura poszła mi na tyle słabo, że o studiach dziennych na dowolnym kierunku nie miałem co liczyć. Po samym liceum bez żadnego wyrobionego zawodu i doświadczenia chociażby na praktykach bardzo ciężko mi było znaleźć pracę, nawet dorywczą. Dobry znajomy, którego poznałem w liceum był w podobnej sytuacji. Podczas spotkania powiedział mi, że zastanawia się czy najlepszym rozwiązaniem ich problemu nie będzie szkoła policealna W Krakowie istniało wiele takich ośrodków. Wybór kierunków był naprawdę ogromny, a do tego najlepsi uczniowie mogli liczyć na pracę zorganizowaną przez wybraną szkołę policealną. Zaczęliśmy wspólnie przeglądać oferty i kierunki różnych szkół policealnych w naszym mieście. Jedna z nich szczególnie przypadła nam do gustu. Oferowała ona ciekawe zajęcia, wykwalifikowanych nauczycieli, którzy sami pracowali w tym zawodzie i znają go zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Reszta wakacji minęła nam na oczekiwaniu na pierwsze dni w nowej szkole. Wszystko co przeczytaliśmy okazało się prawdą. Nauczyciele byli bardzo kompetentni, potrafili ciekawie i interesująco prowadzić lekcje, a przekazywana przez nich wiedza była jasna i zrozumiała. Dodatkowo często pojawiały się na zajęciach prace grupowe. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.