Szkło w nowoczesnym budownictwie

Myśląc o klasycznych surowcach, wykorzystywanych w budowie domów i mebli, widzimy zwykle drewno. Jest to relatywnie tani, trwały i łatwo dostępny materiał który, w odpowiedniej aranżacji, bardzo dobrze wygląda. Często jednak nie zdaje on egzaminu kiedy jest wystawiony na erozyjne działanie warunków atmosferycznych.

Grafika na szkle jest ładna.

grafika na szkleDlatego coraz częściej w nowoczesnym budownictwie stosuje się szkło. Ale nie takie które, łatwo ulega zniszczeniu i może wyrządzić wiele szkód. W dzisiejszych czasach, innowacyjne metody hartowania szkła sprawiają, że zyskuje ono bardzo dużą trwałość, nie tracąc przy tym żadnych walorów estetycznych. Jak przecież wiadomo, grafika na szkle bardzo dobrze prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych i świetnie komponuje się z modernistycznym budownictwem. Dlatego nawet w nowo powstających domkach jednorodzinnych, znajdziemy mnóstwo elementów wykonanych z tego właśnie materiału. Bardzo popularne są teraz wszelkiego rodzaju daszki szklane i balustrady na balkony czy schody. Nadają one całości bardziej nowoczesnego klimatu, same nie narzucając swojego stylu. Ta neutralność jest bardzo ceniona przez projektantów, ponieważ dzięki niej mają większą swobodę w układaniu swoich kompozycji. W przestrzeniach biurowych najbardziej cenione są jednak zabudowy szklane. Dzięki nim małe pomieszczenia wydają się być optycznie większe, a przepuszczalność światła sprawia, że można zaoszczędzić na oświetleniu.
Dodatkowym atutem wszystkich szklanych elementów jest również to, że można na nie nanieść, bardzo trwały i wizualnie atrakcyjny, druk. Grafika na szkle pozwala na personalizacje danego elementu, w taki sposób aby nie obciążyło to znacznie kieszeni klienta. Takie zabiegi są cenione szczególnie w łazienkach i kuchniach, gdzie odporność takiej grafiki na wodę i temperaturę jest bardzo przydatna.