Szerokie zastosowanie odbojnic ochronnych

Mimo że pojęcie odbojnic może większości z nas wydawać się zupełnie obce, z ich zastosowań korzystamy każdego dnia. Są to bowiem elementy, które zabezpieczają różnego rodzaju infrastrukturę, ciągi komunikacyjne, maszyny oraz wiele innych konstrukcji. Ich główna funkcja jest przede wszystkim ochronna dlatego też bardzo często możemy spotkać się z zamienną nazwą – słupki ochronne. 

Zalety odbojnic nierdzewnych

odbojnice nierdzewneZ odbojnicami możemy spotkać się w przypadku wielu konstrukcji. To właśnie one są niezbędnymi elementami w każdym parkingu podziemnych. W ich przypadku zastosowanie jest niezwykle proste – zabezpieczają całą konstrukcję nośną przed uderzeniami samochodów. Ze względu na ważne funkcje, które spełniają odbojnice muszą zostać wykonane z niezwykle wytrzymałych materiałów. Przykładem tego są odbojnice nierdzewne sprawdzające się doskonale chociażby w ciągach komunikacyjnych. Warto jednak wiedzieć, że elementy te dzielą się na różne rodzaje, a wynika to w głównej mierze z funkcji, które spełniają. Głównym zadaniem  większości z nich jest jednak łączenie funkcji ochronnej z ostrzegawczą. Wśród rodzajów odbojnic możemy spotkać się między innymi ze słupowymi, liniowymi, regałowymi czy też barierkami technicznymi. W życiu codziennym najczęściej możemy spotkać się z odbojnicami słupowymi. Widujemy je niemal na każdym kroku na parkingach, drogach czy też w przestrzeniach magazynowych. Są one nieodłączną częścią całej infrastruktury naszych miast. 

Stal nierdzewna to nie jedyny materiał wykorzystywany do produkcji odbojnic, choć z pewnością najczęściej spotykany. Jednak oprócz niego możemy natrafić również na chociażby odboje ścienne, do których produkcji wykorzystany został polietylen. Zadaniem tego elementu jest przede wszystkim ochrona przed kolizjami, a co za tym idzie uszkodzeniami powierzchni.