Stylowe stoliki kawowe

Bardzo często ciekawe meble, które jesteśmy w stanie znaleźć w niektórych miejscach łączą w sobie wykonanie związane z łączeniem różnych technik. Wśród nich można wymienić między innymi połączenie drewna oraz kamienia. Zwykle przynosi to bardzo ciekawy efekt wizualny. Ponadto jest to także bardzo praktyczne rozwiązanie.

Modne stoliki z marmurowym blatem

stolik kawowy z marmuremJednym z tego rodzaju popularnych typów mebli jest stół. Bardzo często jego konstrukcja składa się z drewnianego szkieletu, który jest dodatkowo wzmacniany, a także różnego rodzaju kamiennymi wstawkami. Niekiedy jest to cały blat wykonany z różnego rodzaju kamienia. Wszystko zależy tak naprawdę od fantazji producenta. Bardzo często kamieniem wykorzystywanym do produkcji takich stolików jest marmur. Blat marmurowy zazwyczaj osadzony jest wewnątrz drewnianej ramy, rzecz jasna wszystko to jest na jednym poziomie. Przez takie rozwiązanie nie musimy obawiać się nierównego blatu. W ofercie wielu sklepów znajdziemy także stoły, które posiadają blat wykonany w całości z kamienia. Jest on odpowiednio nakładany na stelaż. Jeśli chodzi o stolik kawowy z marmurem bardzo często jest on dostępny w takim samym rodzaju wykonania, jak duży stół. Przez co możemy zamówić duży stół do jadalni, a także nieduży stolik do salonu. Oczywiście warto jest dobrać do tak wykonanych stołów odpowiednie krzesła, które będą wizualnie pasowały do całości.

Zazwyczaj nie powinno stanowić to większego problemu, gdyż tego rodzaju sklepy posiadają bardzo bogaty wybór różnego rodzaju mebli, w tym również krzeseł. Z całą pewnością dobrym pomysłem będzie wybranie krzeseł z obiciem, które będzie nieco kontrastować z kolorem stołu, przez co zapewni nam to odpowiedni rodzaj efektu wizualnego. Sam wygląd krzeseł w zależności od typu stołu może być nowoczesny, albo bardziej klasyczny.