Styl kolonialny w domu

W obecnych czasach nie można tak naprawdę mówić i konkretnym trendzie jeśli chodzi o urządzanie wnętrza, bo tak naprawdę obecnie mieszkania urządza się, w tak wielu różnych stylach, że nawet trudno je zliczyć.

Kilka słów o stylu kolonialnym

RoletyIle osób, ile miejsc tyle pomysłów i rozwiązań, czy to Ruda śląska czy Warszawa bogactwo stosowanych rozwiązań jest naprawdę ogromne. Dlatego warto było by się bliżej zapoznać z każdym z nich. Może na początek warto było by przybliżyć nie co założenie stylu kolonialnego. Cecha szczególna tego stylu są meble, wykonane z egoistycznego drewna, często ciężkie, celowo postarzone oraz ręcznie zdobione, meble te łączy się z angielskimi rozwiązaniami, Czyli fotele wykonane z takie drewna i w taki sposób, tapicerowane są wzorzystą tkaniną. Cało pomieszczenie utrzymane jest w kolorach ziemi, co za tym idzie żaluzja jest tu nie dopuszczalne, a firany powinny być ciężkie i bardziej kremowe niż białe, ewentualnie mogą to być rolety katowice w kolorach ziemi, takie bardziej nowoczesny dodatek, Koniecznym elementem w takich wnętrzach, jeśli chodzi o okna są moskitiery, które były konieczne na terenach kolonizowanych. Typowym dla tego stylu są także dodatki, zwykle są to różnego rodzaju narzuty z motywem florystycznym, oraz rożnego rodzaju figurki przedstawiające na przykład słonie, mogą to być także na przykład globusy stylizowane na te z minionych epok.

Wszystkie te elementy zestawione razem tworzą bardzo harmonijne wnętrze, przywodzące na myśl dalekie podróże, a co za tym idzie bardzo dobrze się w nim wypoczywa.