Sposób na skuteczne czyszczenie

Chyba każdy z nas wie, co to znaczy usuwać trudne plamy, gdyż mamy z nimi często do czynienie. Zabrudzenia pojawiają się na różnych powierzchniach, z których można je usuwać za pomocą wody z detergentem, odkurzacza czy specjalnego urządzenia piorącego.

Jak się czyści suchym lodem?

czyszczenie powierzchni suchym lodemKiedy pojawi się plama na dywanie,to możemy ja zaprać specjalnym środkiem i prawdopodobnie nie będzie po niej śladu. Podobnie będzie, kiedy zabrudzi się blat kuchenny czy podłoga w salonie. Jednak w zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy nawet spożywczych, liczy się szybkość i skuteczność taka metoda będzie nieskuteczna. Nikt nie będzie ścierać szmatką czy mopem zabrudzeń z podłogi, blatów czy ścian. W takich miejscach wymagana jest sterylny czystość, zatem idealne będzie czyszczenie powierzchni suchym lodem, który jest ciągle innowacyjnym sposobem. Suchy lód brzmi nieco niezrozumiałe, dlatego warto wyjaśnić tą metodę. Do czyszczenia tą metodą wykorzystywane są specjalne maszyny, które rozpędzają do prędkości światła cząsteczki dwutlenku węgla. Taki strumień uderza w konkretną powierzchnię i w naturalny sposób rozbija cząsteczki brudu. To obecnie jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia metalu, plastiku, szkła czy aluminium. Suchy lód sobie poradzi ze starymi plamami z oleju lub tłuszczu, smoły, atramentu czy farby lub lakieru. Głównym powodem, dla jakiego ta metoda nie jest powszechnie stosowana jest cena urządzenia, które czyści powierzchnie suchym lodem, metodą strumieniową, a można go kupić za niecałe 100 tys złotych.

Obecnie metoda czyszczenia suchym lodem jest stosowana tylko w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych i przemysłowych czy w firmach elektrycznych. Jeżeli nie chcemy kupować drogiego sprzętu do czyszczenia, to można wynająć taką usługę.