Sposób działania hamulca elektromagnetycznego

Elektromagnetyczne hamulce tarczowe działają dzięki specjalnym sprężynom, oddziaływujących na luzowaniu elektromagnetycznym. Hamulce podłączone są zazwyczaj do zacisków faz silnika elektrycznego. Urządzenie podłączone do sieci w momencie przepływu prądu sprawia, że hamulec zaczyna działać.

Sposób działania hamulca elektromagnetycznego

efektywny hamulec elektromagnetycznyWłączenie hamulca elektromagnetycznego zależy od jego wcześniejszej kalibracji i ustawienia, które zawsze jest różne, dopasowane do aktualnych potrzeb. W bardziej rozbudowanych instalacjach należy przewidzieć czynnik sterujący układem hamulcowym, który w momencie otrzymania sygnału do pracy zwalnia hamulec. Efektywny hamulec elektromagnetyczny wykonany jest standardowo z silników wyposażonych w wyjścia prądu stałego. Hamulce elektromagnetyczne zazwyczaj składają się z dwóch tarcz zasilanych elektrycznie, które wyłączone są za pomocą elektromagnesu. Hamulce pracują na sucho oraz wykorzystywane są w napędach, w których moment hamowania po przerwaniu zasilania jest konieczny do zatrzymania urządzenia i zapewnienia bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie. Hamulec elektromagnetyczny składa się z części napędzającej i nieruchomej. Pierwsza z części tworzy tak zwany zabierak i tarcze hamulcowe ze specjalnymi okładzinami. Cześć nieruchomości tworzy podstawę magnesu i składa się z dwóch płytek i tarczy, a także obudowy. Między pierwszą częścią o 2:00 znajduje się w miejsce na przepływ powietrza i jego wielkość, uzależniona jest od eksploatacji hamulca.

Musi być również odpowiednio wyregulowana, aby spełniała swoje zadanie i gwarantowała bezpieczne użycie. Efektywny hamulec elektromagnetyczny wymaga również prac konserwacyjnych, które pozwalają na przedłużenie jego żywotności. Powinniśmy więc zadbać o odpowiednio częste serwisowanie przez profesjonalne firmy.