Spólki holdingowe na Cyprze

Coraz większą popularność zdobywają spółki holdingowe na Cyprze.  Prowadzenie działalności w dowolnej formie na Cyprze może być atrakcyjne ze względu na optymalizację podatkową. Opodatkowanie na Cyprze należy do najniższych.

Spółki na Cyprze zdobywają coraz większa popularność

spółki holdingowe na cyprzeRośnie popularność spółek na Cyprze.Podatki na Cyprze należą do najniższych na świecie dlatego coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie działalności właśnie w tym kraju.Podatek dochodowy od spółek mających siedzibę na Cyprze wynosi zaledwie 10%. Dla porównania w Polsce ten sam podatek to aż 19% zatem jest to dużo bardziej opłacalne okiem  osób zakładających działalności.Korzyści wynikające z rejestracji spółki na Cyprze jest wiele,m.in. są to:bardzo niskie stawki podatkowe o -12,5%,brak podwójnego opodatkowania dywidendy,brak podatku od zysków osiągniętych poza Cyprem,brak podatku od zysków kapitałowych.Umiejętne wykorzystanie struktur kapitałowych gwarantuje przedsiębiorcom transparentność oraz bezpieczeństwo biznesu.Założenie spółki na Cyprze jest dosyć łatwym i szybkim procesem. Coraz więcej firm oferuje takie usługi i pomaga w załatwieniu wszelkich formalności. Koszt takiej usługi to ok. 350 euro. W cenę wchodzi założenie spółki na Cyprze wraz z rejestracją dla potrzeb VAT i podatku dochodowego. Cały proces trwa ok. 2 tygodni. Dodatkowym plusem jest to,że nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju prowadzonego biznesu. Nie ma takiej działalności ,której nie można prowadzić przez podmiot Cypryjski.

Cypryjski system podatkowy nie jest uznawany za raj podatkowy w związku ze skreśleniem do z listy systemów stosujących szkodliwą politykę podatkową.  Podobnie działa system odsprzedaży majątku spółki Cypryjskiej na przecz podmiotów polskich.Prowadzenie działalności gospodarczej na Cyprze jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów z Polski.