Specjalne płyty z poliwęglanu i ich zastosowanie

W budownictwie i ogrodnictwie stosuje się coraz częściej takie materiały jak płyty poliwęglanowe. Są to płyty wykonywane ze specjalnej żywicy poliwęglanowej. Wykorzystuje się tutaj metodę koekstruzji. Płyty poliwęglanowe są wybierane coraz częściej, bo posiadają wiele atrakcyjnych właściwości.

Płyty z poliwęglanu: no Drop, Hail resistance i inne

płyty poliwęglanowe komoroweWystarczy wspomnieć tutaj o wysokiej termoizolacyjności takich płyt. U wynosi do 1,0 w/m2K. Płyty poliwęglanowe są też bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne tj. deszcz, grad, śnieg. Dodatkowo poliwęglan to materiał odporny na uderzenia. Wysoka przepuszczalność światła i niewielki ciężar płyt poliwęglanowych sprawiają, że są one stosowane coraz częściej nie tylko w budownictwie. Sztywność płyt poliwęglanowych jest dość duża. Takie płyty poliwęglanowe komorowe stanowią zabezpieczenie dzięki specjalnej warstwie anty UV. Chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym nie tylko rośliny w szklarniach czy tunelach ogrodniczych. Płyty są łatwe w formowaniu zarówno na zimno jak i na gorąco. Płyty poliwęglanowe można też kupić w różnych wersjach specjalnych. Warto tu wyróżnić co najmniej kilka z nich. Istnieją np. wersje płyt poliwęglanowych o nazwie No Drop. Takie płyty poliwęglanowe mają zabezpieczać przed skraplaniem pary wodnej na ich powierzchni. To jest szczególnie ważne w ogrodnictwie. Są też płyty poliwęglanowe o nazwie IQ relax.

Te płyty cechują się zredukowaną transmisją ciepła IR, czyli promieniowania podczerwonego. W ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych można znaleźć specjalne płyty poliwęglanowe o nazwie Hail resistance. Są to płyty, które posiadają niemiecki certyfikat jakości świadczący o ich odporności na nawet silne gradobicie. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem tego materiału zarówno w budownictwie jak i ogrodnictwie.