Solidna produkcja basenów

Baseny nie stanowią już synonimu luksusu, a stają się niemalże niezbędnym elementem wyposażenia przydomowej przestrzeni. Nic dziwnego – z roku na rok temperatury latem przywodzą na myśl tropiki, więc ucieczka do zimnej wody wydaje się być jednym z nielicznych sposobów na schłodzenie organizmu. Wśród najchętniej wybieranych basenów wymienia się modele wykonane z laminatu.

Na czym polega produkcja basenów?

baseny produkcjaPierwszą warstwę tworzy powłoka żelkotu. To jego jakość, decyduje o estetyce produktu zarówno w momencie zakupu, jak i w okresie jego użytkowania. Odporność żelkotu na: starzenie, czynniki atmosferyczne i agresywne, trwałość na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne decydują o trwałości produktu. Na uwagę zasługuje również rola ochronna jaką pełni żelkot, stanowiąc powłokę zabezpieczającą laminat przed działaniem czynników zewnętrznych. Nie od dziś wiadomo, że baseny produkcja stanowią nie lada wyzwanie dla fachowców. Ma ona szczególnie znaczenie w przypadku produktów, których laminat narażony jest na stały kontakt z wodą lub środków chemicznych. Warstwa żelkotowa chroni przed wnikaniem wilgoci, wody, chemikaliów, oparów nadaje powierzchni gładź i połysk tworzy powierzchnię łatwo zmywalną. Następnie nakłada się warstwę przeciwsmozową, żywicę winylową i matę szklaną. Kolejnym etapem jest żywica konstrukcyjna, nałożenie top coat oraz wykończenie basenu pianką poliuretanową.

Produkcja basenów oznacza, że wszelkie etapy powstawania basenów muszą być skrupulatnie zachowane a normy związane z ich montażem solidnie przestrzegane, gdyż w przyszłości zaoszczędzi to nam niepotrzebnych, kosztownych napraw basenu związanych z jego nieprawidłową konstrukcją. Tego typu działania wymagają skrupulatności oraz dokładności, dlatego decydując się na zamontowanie w naszym ogrodzie basenu powinniśmy wybrać fachową firmę.