Skuteczne suszenie samochodu

Częstotliwość wizyt na myjni samochodowej jest bardzo zróżnicowana wśród kierowców i zależy od ich indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Niektórzy myją swoje pojazdy kilka razy w tygodniu, z kolei inni odwiedzają takie miejsca tylko z okazji zbliżających się świąt. Niezależnie od tego, jak często myjemy samochody większość z nas zapomina o należytym wysuszeniu auta po myciu.

Sposoby suszenia samochodów po myciu

suszenie auta po myciuNa myjniach samochodowych kierowcy mogą skorzystać z różnych opcji mających na celu doprowadzenie karoserii ich pojazdów do jak najlepszego stanu. Standardem jest nabłyszczanie, mycie aktywną pianą czy różne formy ochrony lakieru, jednak nie zawsze suszenie auta po myciu jest możliwe. Na niektórych myjniach stosowano jest tylko oprysk z właściwości samo osuszającymi, jednak nie jest to tak skuteczne jak suszenie na myjniach automatycznych, gdzie wykorzystywane są wielkie dmuchawy do osuszania. Nie każdy ma jednak możliwość skorzystania z tego typu myjni, dlatego w domowych warunkach stosowane są różne rodzaje szmatek do suszenia pojazdów. Szczególną popularnością cieszą się szmatki i rękawiczki z mikrofibry, ponieważ ten materiał ma szczególnie skuteczne właściwości pochłaniania wody, dzięki czemu nie pozostają na karoserii smugi i zacieki, które mogą się pojawić w przypadku stosowania zwykłych ręczników, czy ścierek. Ważną zaletą mikrofibry jest też jej miękkość, dzięki czemu można uniknąć mikro rys na lakierze samochodów.

Zacieki są zmorą kierowców od wielu lat, ale rozwój technologii pozwala obecnie na unikanie ich nawet w przypadku osób, które nie mają szczególnych umiejętności w zakresie mycia samochodów. Dedykowane osuszaniu aut materiały szmatek i rękawiczek oraz specjalne dmuchawy do suszenia pojazdów są pomocą, z której skorzystać może każdy z nas.