Skuteczne oleje CBG

 

Większość olejów konopnych, jakie są na rynku zawiera jedynie kannabidiol (CBD). Na szczęście jest też niewielka ilość producentów, którzy sprzedają oleje zawierające, głównie, równie cenny kannabinoid, czyli kannabigerol (CBG).

Działanie olejków CBG

oleje cbgNa początku należy zaznaczyć, że oleje konopne z kategorii premium zawierają pełne spektrum kannabinoidów, w tym ten bardzo ważny, czyli CBG. Są one nieco droższe od olejków CBD, ale nie ma się czemu dziwić, gdyż są od nich bardziej skuteczne, tak przynajmniej twierdzi wielu specjalistów. Nie zostało to, jak na razie, poparte żadnymi wynikami badań, ale zobaczymy, co przyniesie czas. Kannabigerol jest pierwotną substancją, w której swój początek mają wszystkie elementy konopi. Jest ona obecna tylko w określonej fazie i dlatego o jej pozyskiwanie jest znacznie trudniej, aniżeli w przypadku CBD. Gdy dopiero zaczynamy stosować wyroby konopne, warto zacząć od tych o najmniejszym stężeniu CBG, albowiem najłatwiej zaobserwować efekty. Trzeba zaznaczyć, że te wyroby są wolne od THC, toteż nie mają właściwości odurzających ani uzależniających. Dzięki temu są nie tylko legalne, ale, przede wszystkim, bezpieczne, co sprawia, że mogą być podawane dzieciom, jak również osobom w wieku senioralnym. Oleje CBG są, co prawda, nieco droższe od olejów CBD, ale są to różnice niewielkie, rzędu dwudziestu-trzydziestu złotych. To naprawdę niewiele i wielu konsumentów woli dołożyć, by nabyć produkt o zwiększonym zasięgu działania, aniżeli ten, co, bądź, co bądź, ma nieco ograniczony.

Wiele dobrych olejków CBG pochodzi od polskich wytwórców, toteż ich ceny są nieco niższe. Jednak nie ma co ukrywać, że oleje holenderskie i szwajcarskie to mocna, światowa czołówka, eksportująca swoje wyroby na, niemal, cały świat.