Skuteczne odizolowanie budynku od wody

Wody gruntowe, obfite opady deszczu, a także roztopy śniegu, to wszystko sprawia, że wokół naszego budynku zaczyna się zbierać bardzo duża ilość wody, która ma destrukcyjny wpływ na konstrukcję budynku. Jeśli chcemy być pewni tego, że nasz budynek postoi wiele długich lat, to musimy wykonać odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią.

Jak odizolować piwnicę?

izolacja przeciwwodna piwnicProces budowlany jest dość skomplikowany, ponieważ nasz budynek musi być wykonany zgodnie z prawem, a także tak aby spełniał swoją funkcję, no i oczywiście by był estetyczny i wytrzymały. Nowy budynek będzie się wydawał niezniszczalny, ale jeśli nie jest prawidłowo wykonany, to już po kilku pierwszych latach zauważymy jak nasz budynek zaczyna niszczeć. Takim najgroźniejszym czynnikiem dla budynku jest wilgoć. Beton chłonie wodę jak gąbka. Właśnie dlatego powinniśmy wykonać skuteczną izolację budynku od wilgoci. Każdy budynek zaczyna nabierać wody z gruntu, dlatego potrzebna jest nam izolacja przeciwwodna piwnic. To że wejdziemy do piwnicy i będzie tam woda, będzie dla nas irytujące, ale dla nas jako ludzi nie ma aż takiego dużego znacznie, natomiast nasz budynek każdorazowo będzie na tym cierpiał, co przyczyni się do pogorszenia komfortu mieszkania. Izolacja powinna być tak wykonana, aby fundamenty i piwnica nie nasiąkały wodą. Dlatego trzeba użyć specjalnego lepiszcza, które zamknie wszystkie pory betonu i nie przepuści wody dalej.

Taką izolację powinniśmy wykonać już na etapie budowy, jeszcze na długo przed oddaniem budynku do użytku. Niestety wielu ludzi podczas budowy zapomina o tym lub wykonuje izolację niedbale, tłumaczą to tym, że skoro tego nie widać, to nie musimy być wykonane dobrze. Jest to błędne myślenie. Taka izolacja musi być wykonana w prawidłowy i dokładny sposób.