Różne rodzaje elewacji

Elewacja domu jest bardzo ważna, głównie oczywiście ze względów wizualnych. Jeśli jest brzydka, brudna, zaniedbana to od razu cały dom sprawia złe wrażenie, nawet jeśli dach czy stolarka nadal są ładne i nowe. Obecnie do wyboru na wykończenie elewacji jest wiele różnych opcji.

Elewacje domów jednorodzinnych

elewacje LublinKtóre z nich warto wybrać? Jak ładnie wykończyć elewację? Standardowa elewacja to oczywiście tynk. Może być zacierany na gładko lub na tak zwanego baranka. Tworzy on wtedy chropowatą, przestrzenną warstwę. Większość osób wybiera właśnie baranka, mimo iż jego czyszczenie czy odmalowanie jest problematyczne i mogą zajmować się tym tylko profesjonalne ekipy budowlane. Po prostu wygląda on nieco ładniej, choć jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Są także inne elewacje Lublin. Dom można obłożyć ozdobnymi płytami, na przykład spiekami kwarcowymi, czy też kamieniem. To materiały bardzo trwałe, a do tego dobrze wyglądają. Spieki mają gładką, lśniącą powierzchnię, wyglądają niezmiernie elegancko. Sprawdzą się także do obkładania elewacji budynków firmowych. Kamień najczęściej jest za to wybierany do domków w stylu rustykalnym. Można nim obłożyć rogi budynku, czy przymocować dookoła okien i drzwi. Często spodnią część budynku obkłada się cegłą klinkierową. Ma ona charakterystyczny pomarańczowo-czerwony odcień. Można nią obkładac także kolumny, sprawdzi się przy tarasie. Cegła jest tania, a jej ułożenie nie nastręcza żadnych trudności. Można ją łatwo kupić w marketach.

Wybór elewacji na budynek zależy od tego, w jakim stylu został on zbudowany, jakie chcemy żeby posiadał cechy i jakie mamy zasoby finansowe. Elewacje mogą być matowe lub błyszczące, gładkie i chropowate, eleganckie i rustykalne. Wybór elewacji jest naprawdę bardzo duży.