Różne regały, różne zastosowanie – regały paletowe

Dziś rynek dostarcza bardzo wielu rozwiązań, jednak nadmiar i przesyt nie zawsze jest dobry. W kwestii regałów do magazynów i sklepów, wybór mamy ogromny, ale przez to czasami nie wiemy co wybrać, lub gdy nie znamy różnicy możemy kupić nie właściwy regał. Bo czym na pierwszy rzut oka różnią się regały paletowe od wspornikowych? Czy w każdym magazynie zastosujemy antresole? Czy antresole można połączyć z regałami paletowymi? Aby zdobyć chociaż podstawową wiedzę musimy się zagłębić.

Regały paletowe idealne do dużych magazynów

regały paletoweRegały paletowe umożliwiają magazynowanie towarów przechowywanych na paletach. Dostosowane są do rodzaju wykorzystywanych przez firmę wózków widłowych. Regały wspornikowe wykorzystuje się do przechowywania długich ładunków. Konstrukcje regałów są stabilne i umożliwiają bezpieczne składowanie towarów. Powierzchnie magazynowe wyposażone w odpowiednie regały paletowe magazynowe to gwarancja wydajnego użytkowania przestrzeni. Umiejętne składowanie towarów pozwala na łatwą i skuteczną obsługę.

Regały wspornikowe najczęściej spotkane w przemyśle ciężkim

Regały wspornikowe to idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się dystrybucją i przechowywaniem rur stalowych i PCV, profili stalowych i aluminiowych, płyt z tworzywa sztucznego i drewnopochodnych oraz drewna konstrukcyjnego. Struktura tego rodzaju regałów to połączenie kolumn i ramion. System konstrukcyjny sporządza się z uwzględnieniem gabarytów i ciężaru przechowywanych towarów. Regały półkowe to rozwiązanie dla dystrybutorów towarów mniejszych gabarytowo. Mogą być wykorzystywane w branży spożywczej, odzieżowej i kosmetycznej. Tego rodzaju rozwiązanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców zajmujących się dystrybuowaniem artykułów niespaletyzowanych.

Antresole magazynowe tylko w wysokich magazynach

Funkcjonalnym sposobem magazynowania są antresole magazynowe, które sprawdzą się w magazynach wymagających stosowania systemów jedno i wielopoziomowych. Swoje zastosowanie w przechowywaniu i magazynowaniu towarów mają również podesty magazynowe, które pomogą dostosować przestrzeń magazynową do wymogów klienta.

Stoły warsztatowe to stanowisko pracy montażysty na linii produkcyjnej

Stoły warsztatowe to funkcjonalne rozwiązanie dla warsztatów i miejsc pracy. Dzięki umiejętnemu rozplanowaniu przestrzeni wszystkie prace będą mogły być wykonywane szybciej i bardziej efektywnie.

W ten sposób poznaliśmy pewne podstawy i już rozróżnimy regały paletowe od innych, a także wiemy do czego służą, a do czego używać ich nie można.