Rolety zmieniają swój wizerunek

Oprawa okien od wielu wielu lat pełni nie tylko rolę ochronną, ale też estetyczną. Dekoracyjne zasłony czy firany były i są nadal dopełnieniem wnętrza. Nadają mu charakter, zabezpieczając przy okazji przed zbytnim nasłonecznieniem czy wlatywaniem niechcianych insektów przy otwartym oknie. Z biegiem lat klasyczne zasłony zostały wyparte przez inne formy naokienne. 

Nowoczesne rolety na naszych oknach

dekoracyjne rolety ze SzczecinaMimo tego, że długie firany i piękne, dekoracyjne ciężkie zasłony nadal są w modzie, to wielu, szczególnie młodych ludzi stawia bardziej na praktyczność i nowowczesność. Stąd tak duża popularna rolet. Są one bardzo wygodne i można dostosować ich długość w zależności od tego, ile chcemy wpuścić do pomieszczenia światła. Nie rzucają się zazwyczaj mocno w oczy, więc możemy w pomieszczeniach śmiało stawiać akcent na inne elementy wyposażenia wnętrz. Od jakiegoś czasu jednak dużą popularnością cieszą się dekoracyjne rolety ze Szczecina, których wzory wykonywane są na specjalne życzenie klientów. Czego zazwyczaj klienci oczekują? Chcą dostosować rolety do już gotowego wnętrza lub jego projektu. Rolety mają być oryginalnym dopełnieniem. Bardzo modne są ostatnio wzory kwiatowe oraz czarno- białe zdjęcia znanych miast lub budynków. Dochodzi więc do sytuacji, kiedy to roleta pełni rolę obrazu lub zdjęcia, które dotąd standardowo zawieszaliśmy na ścianach. Dla miłośników prostoty pozostają klasyczne, jednokolorowe rolety. 

Moda na zasłanianie okien trwa nieprzerwanie od kilkuset lat. Chcemy uzyskać trochę prywatności lub uchronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem. Forma zasłon zmienia się . Niektóre style pozostają niezmienne, jednak co rusz na rynku pojawiają się nowsze pomysły i rozwiązania. Takimi innowacyjnymi produktami są rolety ze zdjęciami na zamówienie.