Rekordy czasowe na zawodach

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa województwa w lekkoatletyce. Był to niesamowity turniej, gdyż podczas niego padło ponad 10 różnych rekordów i to każdy w innej kategorii. Tak fenomenalnego zjawiska i perfekcyjnych czasów zawodników, nie było widać od dawna. Najwyraźniej forma przyszła idealnie na zawody.  

Technologia mierzenia czasu

elektroniczny pomiar czasuNiniejsze zawody były również wyjątkowe z innego względu, a mianowicie odbyła się premiera nowego systemu, gdzie pomiar czasu był mierzony elektronicznie. Od dawna miała nastąpić zmiana pomiarów czasu na tego typu imprezach. Nowa technologia pozwala na pomiar czasu z dokładnością do dziesięciotysięcznej sekundy, niemal tak dokładnie jak mierzone są czasy w rajdach samochodowych. Jeżeli opinie zarówno sędziów, trenerów i zawodników będą pozytywne, projekt zostanie przedstawiony w Ministerstwie Sportu i Rekreacji, jako nowa metoda na pomiar czasu na zawodach. Mamy nadzieję, że dzięki nam, obecny system mierzenia czasu przejdzie do lamusa, a nasza propozycja zostanie zaakceptowana i wprowadzona na wszystkich zawodach. Byłby to ogromny sukces naszego miasta, które to stałoby się inicjatorem wielkie,j dobrej zmiany w technologii pomiaru czasu na najwyższych rangą zawodach. Zawodnicy są zadowoleni że nowe technologie pomagają im w osiąganiu coraz to lepszych wyników.

Na pomysł innej formy mierzenia czasu wpadł lokalny przedsiębiorca, który prywatnie również biega na długie dystanse. Jak sam mówi nigdy ze stoperem tradycyjnym nie mógł dokładnie określić jaki czas biegł, więc wpadł na pomysł elektronicznego pomiaru czasu. Jak widać pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem i od razu postanowiono go wypróbować na minionych zawodach. Teraz trzymamy kciuki żeby pomysł spodobał się w Ministerstwie.

Więcej znajdziesz na http://www.czasnachip.pl