Rejestrowanie sprzedaży na drukarce

W branży handlowej i usługowej, niemalże wszyscy przedsiębiorcy, który kierują swoje produkty i usługi do klientów indywidualnych nieprowadzących działalności gospodarczej, muszą rejestrować swoją sprzedaż na urządzeniu fiskalnym.

Jak działa drukarka fiskalna online?

drukarki fiskalne online warszawaNa rynku urządzeń fiskalnych znajdziemy przede wszystkim kasy i drukarki fiskalne, które mogą być wykorzystywane przez większość firm. Ich różnica wynika głównie z faktu, że kasa może działać samodzielnie, natomiast drukarki wymagają stałego połączenie z programem do sprzedaży. To co je natomiast łączy, to to iż mogą być w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Stacjonarne drukarki muszą być stale podłączone do źródła zasilania, natomiast mobilne modele mają wbudowane akumulatory. Od kilku lat nowością na rynku są drukarki fiskalne online Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy je w najlepszej cenie. Urządzenie to może mieć wielość niewielkiego pudełka z widocznym wyświetlaczem. Minusem kasy jest to, że nie można jej połączyć  magazynem ani generować na niej większej ilości dokumentów, natomiast w przypadku drukarki nie mamy takich problemów. Drukarka fiskalna zapewnia podgląd stanów magazynowych, wystawianie faktur VAT, kontrolowanie rozchodów towarów, sporządzanie analiz i raportów sprzedażowych czy wprowadzanie przeróżnych rabatów i promocji do poszczególnych pozycji. Drukarka tak samo jak kasa wymaga fiskalizacji, której przeważnie dokonuje serwisant odpowiedzialny za instalację urządzenia. W drukarkach online znajdziemy dodatkowo moduł do łączenia się z CRK.

Każda drukarka fiskalna wymaga posiadania homologacji, którą wydaje Główny Urząd Miar. Jest to dokument stwierdzający, że dane urządzenie posiada parametry zgodne z  przepisami administracyjnymi i przepisami obowiązującymi w  danym kraju.