Reality show i fachowe projektowanie ogrodów

W telewizji powstał ostatnio nowy program. Jest to program typu reality show. Nie przepadam za tego typu produkcjami, jednak ten nieco różni się konwencją od pozostałych. Mianowicie grono ludzi jedzie na śląsk by zbudować dom marzeń.

Projektowanie ogrodów to nie praca dla każdego

projektowanie ogrodów Oczywiście dom został zaprojektowany przez znanego na świecie architekta z ogromnym dorobkiem zawodowym. Ci ludzie tworzą pary. I rywalizują o to kto wykona dane zadanie najlepiej. W sumie konwencja nie jest płytka jak przy innych tego typu produkcjach jednak szybko okazało się, że niestety nie miałam racji. Ci ludzie nie oceniają się za to kto w jaki sposób wykonał pracę tylko obgadują się ciągle. Jeden cały czas mówi do kamer na drugiego i odwrotnie. Później dochodzi do eliminacji par z programu. eliminują uczestnicy programu. Powstają jakieś fałszywe pakty. Program ten uświadomił mi jedno, że ludzie potrafią się wobec siebie strasznie fałszywie zachowywać. Program obnażył po prostu ludzkie słabości. Podejrzewam, że nie jeden zrobił by wiele by wygrać taką nagrodę jaka jest w tym programie a mianowicie ten właśnie piękny dom. Jednak czy warto jest tak bardzo się upokarzać. Ostatnio uczestnicy mieli zaaranżować ogród przed domem. I okazało się, że było to zadanie arcytrudne. Także fachowe projektowanie ogrodów-śląsk nie jest ot na pewno praca dla każdego.

Niektórym zakładanie ogrodów poszło dużo sprawniej, ale co z tego skoro właśnie oni odpadli wytypowani przez uczestników programu. Pewnie po prostu zobaczyli kto jest najlepszy i chcieli go wyeliminować. A to nie jest czysta rywalizacja.