Projektowanie ogrodu na dachu

Są wśród nas ludzie, którzy uwielbiają łamać wszelkiego rodzaju schematy. Decydują się oni w swoje życie wdrażać takie rzeczy, które dla innych stoją poza granicami. Kreatywność nie zna granic a wyobraźnia ich w ogóle nie ogranicza. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna, patrzą na świat przez różowe okulary. Mieszkając na ostatnim piętrze bloku, a posiadając taras potrafią wyczarować fantastyczny ogród na dachu. 

Dużo zieleni, relaksu i odpoczynku.

projektowanie ogrodów na terenie LublinaDecydując się na założenie ogrodu na dachu na samym początku trzeba liczyć się z tym iż nie każdy na to pozwala. Potrzeba jest uzyskać specjalne upoważnienie. Gdy jednak już je zdobędziemy można spokojnie zacząć myśleć o dobrym i sprawdzonym projekcie. Wiadomą sprawą jest, że na betonie nie wyrośnie prawdziwa trawa. W tym celu używa się specjalnej, sztucznej. Wszystkie drzewka oraz krzewy jakie znajdują się na terenie takiego balkonowego ogródka tak naprawdę wsadzone są w specjalne doniczki, które nie są mocno widoczne. Dzięki temu projektowanie ogrodów na terenie Lublina jest znacznie łatwiejsze. Przede wszystkim rozdysponowanie kwiatów i drzewek musi być odpowiednie. Co to oznacza? Przede wszystkim fakt iż najczęściej dzieje się tak, że wszystkie rośliny „spychane” są do jednego kąta. Od największej po te mniejsze. W dalszej części ogrodowego balkonu można również spotkać rośliny, jednak już pojedyncze. Pamiętajmy, że mimo wszystko to jest balkon i miło by było móc pooglądać widoczki.

Projektowanie ogrodu na dachu wymaga nie tylko odwagi ale także znajomości się na roślinach. Nie można bowiem posadzić tam roślin wymagających. Mimo tego, że możemy mieć czas na dbanie o nie, mogą się nie przyjąć na ziemi doniczkowej. Pamiętać także należy o obciążeniu dachu, tak aby nie wpaść do sąsiada.