Profesjonalny ciągniczek ogrodowy

Ciągnik to dla większości z nas duży traktor, który możemy spotkać na wsiach, ponieważ pracują na nich rolnicy. Jednak są też znacznie mniejsze ich wersje i nie służą do prac w polu, ale w ogrodzie i każdy z nas może go mieć.

Kiedy traktorek ogrodowy jest przydatny?

ciągniczek ogrodowyOgród nie będzie dobrze wyglądać, jeżeli nie będziemy o niego właściwie dbać, dlatego warto się zaopatrzyć w podstawowe produkty, z których na pewno będziemy korzystać. Poza łopatami, grabiami i taczkami, będzie nam potrzebny profesjonalny sprzęt do koszenia trawnika. Przeważnie wystarczy raz w tygodniu go wyrównać, ale nie należy o tym zapominać, bo trawa bardzo szybko rośnie i błyskawicznie nasz ogród może się zamienić w polną łąkę. W sprzedaży znajdziemy przede wszystkim kosiarki spalinowe i elektryczne, które doskonale się nadają do małych działek o maksymalnej powierzchni dwudziestu arów. Natomiast ciągniczek ogrodowy będzie doskonały na duże powierzchnie, ponieważ szybko i sprawnie poradzi sobie z każdym trawnikiem. Przede wszystkim jest on wyposażony w nowej generacji silnik spalinowy lub diesel, który pozwala na osiągnięcie dużej mocy przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu paliwa. Dzięki temu praca na traktorku jest ekonomiczna, a to z kolei jest bardzo ważne w przypadku dużych powierzchni. Prowadzenie takiego mini ciągnika jest bardzo proste i podobne do kierowania pojazdem. Mamy ergonomiczną kierownicę, hydrostatyczną skrzynie biegów i możliwość uruchamiania wielu funkcji z pozycji siedzącej, gdyż są dostępne w obrębie kierownicy.

Tego typu pojazdy do koszenia trawnika nie należą do najtańszych, ponieważ nowe kupimy nawet za piętnaście tysięcy złotych. Choć oczywiście są tańsze ciągniczki, które będą dobrej jakości, a ich cena nie przekroczy progu pięciu tysięcy złotych.