Procedury diagnostyczne analizatora parametrów sieci

Dostarczanie energii elektrycznej w zakładach przemysłowych i miejscach użyteczności publicznej, przebiega na zasadzie otrzymywania towaru. System elektroenergetyczny otrzymuje zasilenie w postaci prądu o różnej jakości. W każdym z takich systemów bardzo ważną rolę odgrywa analizator parametrów sieci, który pozwala na sprawdzanie czy monitorowanie jakości dostarczanej energii.

Do czego służy analizator parametrów sieci?

analizatory parametrów sieciJakość i niezawodność otrzymywanej energii może zostać zmierzona za pomocą analizatora parametrów sieci. Urządzenie tego typu pozwala na monitorowanie stanu dostarczanej energii elektrycznej, dzięki czemu zakłady, firmy czy sklepy mogą kontrolować co zostaje im przesyłane. Urządzenia te mierzą przepływ energii pomiędzy źródłem, którym jest najczęściej sieć elektroenergetyczna a odbiornikiem lub grupą odbiorników. Procedury diagnostyczne, które mogą przeprowadzić analizatory parametrów sieci, to między innymi zbadanie stanu odbiorników w czasie rzeczywistym, archiwizowanie mierzonych parametrów, prezentowanie graficzne zebranych danych. Oferują one możliwość analizy sieci pod kątem występujących napięć, prądów, mierzenia mocy oraz często monitorowania jakości zasilania. Czytelne mierniki pozwalają na łatwy odczyt danych a możliwość przesłania ich na dowolne urządzenie poprzez bluetooth czy Internet sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne.

Zastosowanie analizatorów parametrów sieci jest niezbędne w czasach, kiedy wszystko dookoła jest zasilane energią elektryczną. Aby miejsca użyteczności publicznej, ale także zakłady i firmy, działały w pełni sprawnie, jakość prądu musi zostać regularnie skontrolowana. Pozwala to na spokojne kontynuowanie produkcji czy obsługi, bez obaw, że nagle spadnie ich jakość.