Potrzebna rolka z etykietami termicznymi

W skład najpotrzebniejszego wyposażenia sklepowego niewątpliwie wchodzi kasa fiskalna, waga czy rolki do paragonów. Tak samo, jak te ostatnie, bardzo często potrzebne okazują się być rolki z etykietami. W końcu oznaczenie wszystkich dostępnych produktów oraz wskazanie ich ceny jest bardzo ważne dla wszystkich klientów.

Zastosowanie etykiet termicznych

etykiety termiczne na rolceRodzajów etykiet jest sporo. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych są etykiety termiczne. Ich ogromną zaletą jest tania i bardzo prosta metoda zadruku. Papier, z którego są one wykorzystane pokryty jest cienką warstwą materiału termo-aktywnego, która pod wpływem wytwarzanej przez głowicy w drukarce temperatury, zmienia swoją barwę na czarną. Etykiety termiczne na rolce nie wymagają podczas procesu tworzenia dodatkowego zastosowania taśmy barwiącej oraz taśmy termotransferowej. Dostępne są one w wielu wymiarach i w najróżniejszych ilościach pod względem liczby sztuk na jednej rolce. Najtańszy rodzaj etykiet termicznych to eco, ale dostępne są również jednostronnie lub dwustronnie powlekane. Papier powlekany warstwami ochronnymi wytrzymuje dłużej, nie wchłania tak wilgoci oraz podnosi odporność na działanie tłuszczów. Etykiety termiczne znajdują zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, logistyce, znakowaniu towarów oraz magazynowaniu. Są one wrażliwe na światło i uszkodzenia mechaniczne, dlatego wykorzystuje się je do produktów o krótkim terminie przydatności, gdyż papier termoczuły szybko żółknie, a druk blaknie. Często możemy je spotkać na opakowaniach jednorazowych i zbiorczych.

Posiadanie etykiet i ich wykorzystywanie znacznie ułatwia potencjalnym klientom orientację w sklepie i pozyskiwanie informacji na temat cen. Dzięki nim łatwiej jest się odnaleźć w ogromie towarów, pomagają również na porządkowanie wszystkich części i elementów w różnych zakładach produkcyjnych. Warto zainwestować w takie etykiety, aby mieć porządek.