Poszukiwania najlepszego szamponu dla szczeniaka

Całe życie marzyłam o własnym małym piesku rasy maltańczyk. Niestety do tej pory albo miałam za małe mieszkanie, albo za mało czasu na to zająć się psem. W końcu jednak udało mi się wygospodarować odpowiednią ilość miejsca oraz czasu dla zwierzaka. Już za kilka dni w moim mieszkaniu miał się pojawić malutki szczeniak maltańczyka. Nie mogłam się doczekać jego przybycia.

Kupno szamponu dla szczeniaka maltańczyka

szampon dla szczeniąt maltańczykaOczywiście wcześniej musiałam zadbać o to, aby zapewnić mu u mnie jak najlepsze warunki. Kupiłam już większość potrzebnych misek i akcesoriów dla psa. Pozostała jeszcze kwestia wyboru dobrego szamponu. Wiedziałam, że maltańczyki, a już szczególnie szczeniaki tej rasy potrzebują wysokiej jakości, delikatnych szamponów, ponieważ mają bardzo wrażliwą skórę oraz długie włosy. Po zakup odpowiedniego szamponu udałam się do sklepu zoologicznego. Sprzedawczyni poleciła mi tam wysokiej jakości szampon dla szczeniąt maltańczyka. Dowiedziałam się od niej, że jest to w pełni naturalny szampon, który nie zawiera w swoim składzie żadnych parabenów i substancji, które mogłyby podrażnić skórę szczeniaka. Można z niego korzystać już w przypadku kilku tygodniowych szczeniaków. Szampon posiada lekką konsystencję, dzięki czemu bez problemu można go rozprowadzić po całym ciele psa. Dodatkowo bardzo dobrze się pieni i łatwo spłukuje.

Zdecydowałam się go zakupić. Zachęciło mnie to do tego szczególnie to, że szampon dodatkowo chronił zwierzaka przed pchłami i innymi insektami. Kiedy zdecydowałam się pierwszy raz wykąpać psa u siebie w mieszkaniu, byłam jeszcze bardziej zadowolona z wybranego przeze mnie szamponu. Miał on bowiem delikatny zapach, dzięki któremu w mieszkaniu nie unosił się przykry zapach psa. Piesek nie tylko miał piękną, błyszczącą sierść, ale w dodatku pachnącą.