Poręcze w łazience

Mogłoby się wydawać, ze myśląc o zamontowaniu w łazience poręczy, mamy na myśli pomoc dla osób niepełnosprawnych czy starszych. Nic bardziej mylnego. Balustrady w łazience, poza tym, że chronią nas przed upadkiem (nie okłamujmy się, kto choć raz nie poślizgnął się w łazience po kąpieli, niech rzuci kamieniem), to mogą stanowić także estetyczny i praktyczny element.

Poręcze ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej nad wanną, czy pod prysznicem, to po pierwsze pomoc i asekuracja, w razie upadku o któryporęcze ze stali nierdzewnej bardzo łatwo pod prysznicem czy wychodząc z wanny, ale także może pełnić funkcję wieszaka lub półeczki na ręcznik, gąbkę, czy aktualnie używany kosmetyk. Poręcze ze stali nierdzewnej są wręcz nieodzowne w łazience, w której dochodzi do zbierania się wilgoci podczas kąpieli, a całe pomieszczenie jest wyłożone płytkami ceramicznymi. Dodatkowo balustrady takie montowane na przykład przy źródle ocieplania łazienki (np. kaloryferze), mogą dodatkowo posłużyć jako suszarka, dla wilgotnego ręcznika.
Ale dlaczego ze stali nierdzewnej? Po pierwsze, ze względów wizualnych, stal nierdzewna pięknie odbija światło, co rozświetli nam jeszcze bardziej łazienkę, która często jest pomieszczeniem, bez źródła światła słonecznego. Nadaje jej też bardzo sterylny i czysty wygląd, po drugie stal nierdzewna, ze względu na swoje właściwości, bezproblemowo może służyć przez wiele lat, w miejscu narażonym na wilgoć, w przeciwieństwie do popularnych balustrad łazienkowych malowanych proszkowo, które bardzo szybko ulegają korozji.