Polecane growboxy z filtrem

Chyba każdy z nas lubi świeże warzywa, zioła i do tego być ekologicznym. Oczywiście wszystkie rzeczy są dostępny teraz w sklepach. Jednakże jeśli chcemy samodzielnie spróbować uprawiać jakąś roślinkę czy warzywo możemy zakupić podstawowy zestaw do growboxa z filtrem węglowym, które dostępne są w sklepach ogrodniczych.

Jaki growbox na początek

filtr węglowy do growboxaJak przeszukamy strony internetowe sklepów, które oferują sprzedaż namiotów uprawnych to wiemy, że rozpiętość np. cenowa jest ogromna. Jednakże jeśli jesteśmy początkującymi osobami, które uprawiają roślinki wystarczy nam zestaw growbox. Ważne by zawierał on filtr węglowy do growboxa. Filtr w takim namiocie uprawnym odgrywa bardzo znaczącą rolę. Przede wszystkim oczyszcza ziemię oraz chroni roślinę przed bakteriami i drobnoustrojami. Dodatkowo należy zwracać uwagę na materiał z jakiego zrobiony jest namiot. Im grubszy materiał zewnętrzny tym taki namiot po prostu dłużej nam posłuży. Warstwa materiału w środku powinna być natomiast biała bo ma lepsze właściwości od warstwy srebrnej. Naświetlenie w takim growboxie także jest bardzo istotne i najlepsze jest oczywiście ledowe. Niektóre są kompatybilne z aplikacją na smartfonie, dzięki czemu możemy sprawdzać czy wilgotność w naszym growboxie jest na odpowiednim poziomie.

Jeśli mamy trochę miejsca w domu by postawić w jakimś nie mocno nasłonecznionym miejscu namiot uprawny to powinniśmy kupić zestaw początkujący growbox. Taki zestaw to koszt około 500 zł, a na pewno posłuży nam przez dłuższy okres czasu. Oczywiście w sklepach ogrodniczych są także zestawy za nawet 2000 lub 3000 zł lecz one są już dla osób zaawansowanych, które znają się na uprawie roślin i ziół. Zanim kupimy nasz pierwszy zestaw możemy poczytać opinie w internecie żeby znaleźć ten najbardziej odpowiedni, które będzie spełniać nasze oczekiwania.