Polecane gniazdka dla dzieci

Kompletowanie wyprawki dla malucha wymaga zakupu sporej ilości rzeczy, choć oczywiście nie wszystko co jest zalecane, jest konieczne. Najlepiej skupić się na tych, które są niezbędne od pierwszych dni życia dziecka, a jest ich kilka.

Ile kosztują gniazda niemowlęce?

gniazdo dla niemowlakaZakupienie wszystkich potrzebnych rzeczy dla niemowlaka, przeważnie oznacza wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. W tej kwocie największą cześć zajmują takie produkty jak łóżeczko czy wózek, bo większość pozostałych rzeczy, to koszt ma poziomie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Na pewno trzeba zainwestować w wyposażenie łóżeczka, czyli zakup dobrego materaca, prześcieradła i pościeli, a do tego bardzo się przydaje gniazdo dla niemowlaka, które można traktować jako bezpieczne miejsce do spania czy odpoczynku. Gniazdka, czyli zwane inaczej kokony, są rodzajem materaca, który ma podwyższone brzegi, dzięki którym maluch z nich nie wypadnie. Rozmiar kokonu jest idealnie dopasowany do maluchów od urodzenia aż do momentu około sześciu – siedmiu miesięcy, kiedy to większość dzieci raczkuje i siada. Oczywiście można z niego dłużej korzystać, ale wtedy służy on jako miękka mata do zabawy, ponieważ dziecko bez problemu może z niego wyjść. Co ciekawe, kokony niemowlęce posiadają możliwość regulacji obwodu dzięki wszytym w brzegi sznureczkom, które po ściągnięciu zmniejszają obwód gniazdka. Kokon świetnie się sprawdzą w gondoli jako miękkie miejsce do spania czy leżenia, ponieważ jego rozmiar pasuje do większości głębokich wózków. 

Przeważnie około sześćdziesiąt pięć procent rodziców decyduje się na zakup kokonu dla niemowlaka, gdyż okazuje się bardzo przydatny przy opiece nad maluchem. Nie jest drogi i można go znaleźć niemalże w każdym sklepie z akcesoriami dla niemowląt.