Pierwsza pościel do spania – kołderka czy śpiworek?

Na rynku znaleźć można wiele ofert pościeli i komfortowych okryć dla dzieci. Jak jednak dobrać to odpowiednie, by dziecko mogło czuć się bezpiecznie i bez przeszkód zasnąć? Co wybrać, śpiworek czy kołderkę? Co sprawdzi się dla niemowlaka?

Kołderka czy śpiworek, czym okryć dziecko?

śpiworki do spaniaNa co trzeba zwrócić uwagę przy doborze artykułu dla dziecka? Przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo oraz na przeznaczenie produktu. Wiele osób zastanawia się, co wybrać na początek – śpiworek czy komplet pościeli? Co będzie lepsze, by pomóc maluchowi w spokojnym śnie? Najpierw warto zadać sobie pytanie, co bardziej sprawdzi się w przypadku naszego dziecka. Niektóre niemowlaki są bardzo aktywne i lubią dużo się ruszać. Z tego powodu często się odkrywają i przez to mogą zmarznąć. Dlatego w tym wypadku warto pomyśleć o zakupie śpiworka. Prawidłowo dobrane śpiworki do spania, pomogą dziecku pozostać w jednej pozycji, przy jednoczesnym zachowaniu ciepła i bezpieczeństwa. Kołderka natomiast sprawdzi się u spokojniejszych maluszków. Nie ogranicza ona ruchów, jednak trzeba uważać, by dziecko nie naciągnęło jej sobie na głowę, gdyż może być to niebezpieczne. Zdecydowanie lepiej będzie zastosować ten rodzaj pokrycia, gdy dziecko trochę podrośnie. Śpiworek może się sprawdzić przy mniejszych pociechach, gdyż śpiąc w tym rodzaju pościeli, nie będą one w stanie przewrócić się na brzuszek, a jest to dość ważne, szczególnie przy maluchach, które jeszcze nie potrafią unosić swojej główki. W zależności od tego, w jakim wieku oraz jak aktywne jest nasze dziecko, warto dobrać odpowiedni produkt.

Zdrowy i spokojny sen jest bardzo istotny w życiu dziecka. W pierwszych miesiącach najlepiej sprawdzi się okrycie, które da mu poczucie ciepła i bezpieczeństwa, ale które jednocześnie nie będzie ograniczało mu ruchów. Obserwacja i rozważny wybór na pewno pomogą maluchowi wygodnie się zdrzemnąć.