Pięlęgnacja psów, ważne informacje

Wszyscy kochamy naszych czworonożnych przyjaciół, uwielbiamy chodzić z nimi na spacery i bawić się na podwórku, czy jednak na pewno potrafimy zadbać o ich prawidłową pielęgnację? Pielęgnacja to nie tylko kąpiele, których zazwyczaj nasze pupile nie znoszą, na pielęgnację składa się jeszcze wiele innych zabiegów, które w trosce o ich dobre zdrowie powinniśmy wykonywać, lub wspomóc się pomocą profesjonalisty w salonie dla piesków. Dziś kilka słów o właściwej pielęgnacji, więc jeżeli jesteście szczęśliwymi właścicielami czworonogów, koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca.

Kompleksowa pielęgnacja czworonogów

strzyżenie psów krakówSkorzystanie z usług psiego fryzjera, czy jak teraz popularnie używa się określenia groomer, jest doskonałym rozwiązaniem. Prawdziwy specjalista w tej dziedzinie potrafi wzbudzić zaufanie zwierząt, rozumie ich potrzeby, a także potrafi stworzyć taką atmosferę aby nasz przyjaciel czuł się dobrze i komfortowy w trakcie zabiegów. No właśnie, jakie zabiegi oprócz tradycyjnej kąpieli są podstawą? Zacznijmy od pielęgnacji oczu, to bardzo wrażliwa okolica u zwierząt, w związku z tym, że u psów włosy mogą wchodzić w oczy i nawet psuć wzrok powinniśmy z dużą troską o nie dbać, na przykład poprzez przemywanie oczy wacikiem nasiąkniętym rumianek, czy inna delikatną herbatką. W profesjonalnym salonie również wykonuje się taki zabieg. Na liście zabiegów pielęgnacyjnych jest także częste szczotkowanie, ten zabieg akurat psy uwielbiają. Szczotkowanie pozwala pozbyć się sierści, która wypada, dzięki częstemu szczotkowaniu kąpiele mogą być przeprowadzane zdecydowanie rzadziej.

Na koniec zadbajmy o łapy, pysk oraz uszy naszego czworonoga. Ważne jest przycinanie pazurów, ale należy robić to bardzo umiejętnie i odpowiednimi cążkami. Jeżeli chodzi o czyszczenie uszu to również staramy się to wykonać w sposób delikatny, mogą nam się przydać patyczki do uszu, do tej czynności używamy specjalnego płynu. Najlepszą metodą czyszczenie zębów polegającej na ścieraniu kamienia nazębnego jest podanie twardych przekąsek, mogą być to specjalne batony lub suchar z chleba czy bułki.

Źródło www.salondlapieskow.pl