Perły pochodzenia naturalnego – naszyjniki

Biżuteria jest nieodłącznym elementem wielu stylizacji. To właśnie dzięki niej możemy dopełnić całość stroju. Na biżuterię składa się jednak wiele elementów, a do ich produkcji wykorzystywana jest ogromna liczba materiałów. Zegarki. Pierścionki. Bransoletki. Naszyjniki. Wszystkie te elementy potrafią nadać stylizacji niepowtarzalnego stylu. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się naszyjnikom. 

Perły naturalne w branży jubilerskiej

naszyjnik z pereł naturalnychDo stworzenia naszyjników wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Nierzadko mamy do czynienia z łączeniem wielu z nich. Naszyjniki mogą powstawać zarówno w fabryce, jak i pracowni rękodzielnika. Te drugie obecnie są niezwykle modne i cenione. Szczególnie kiedy mowa o wykorzystaniu pereł do ich produkcji. Perły wykorzystywane do stworzenia biżuterii mogą być hodowane bądź pochodzenia naturalnego. To właśnie te drugie budzą nie małe zainteresowanie. Jeśli jednak interesuje Cię naszyjnik z pereł naturalnych musisz mieć na uwadze, że jest to nie tylko drogi zakup, ale także ich dostępność nie jest łatwa. Wynika to z małej dostępności tego materiału. Perły powstają bowiem w płaszczu muszli małż morskich – perłopławów. Mogą one występować w różnej odmianie – wygląd pereł uzależniony jest od gatunku perłopława. Ogromne znaczenie odgrywa także temperatura, skład oraz głębokość wody w której żyją. Jak sam widzisz perły pochodzenia naturalnego są niezwykle trudne do zdobycia, stąd też wynika wysoka cena oraz trudna dostępność. 

Alternatywą dla pereł naturalnych są te, pochodzące z hodowli. To właśnie one zasilają większość sklepów jubilerskich. Jednak swoim wyglądem, połyskiem i kształtem ciężko im dorównać do pereł naturalnych. Nikogo więc nie powinno dziwić, jak pożądanym prezentem przez wiele kobiet jest naszyjnik z tych właśnie pereł.